Imieniny Pelagii

👩 Pelagia ♀️

Do najbliższych imienin Pelagii zostały 103 dni, czyli 3 miesiące i 12 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Pelagia obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 23 marca (sobota), 9 czerwca (niedziela), 11 lipca (czwartek) i 8 października (wtorek).

Pochodzenie imienia

Pelagia to żeński odpowiednik imienia Pelagiusz. Imię to wywodzi się z języka greckiego od przymiotnika pelágios, Pelagia, oznaczającego 'morski'.

Charakterystyka osób noszących imię Pelagia

Pelagia to kobieta, która wyróżnia się cichym oraz opanowanym charakterem. Często sprawia wrażenie, że żyje trochę na uboczu poza towarzystwem innych osób. Dużą wagę przykłada do rozwoju osobistego i chętnie spędza czas nad książkami. Uwielbia czytać i to dzięki literaturze zdobywa wszechstronną wiedzę. Pelagia nie przejmuje się problemami finansowymi i bywa, że może mieć problemy w tej dziedzinie życia. Ale zawsze może liczyć na pomoc ze strony najbliższych, więc nie cierpi na poważniejsze kłopoty materialne.

Pelagia posiada dobrze rozwiniętą wyobraźnię i chętnie snuje najróżniejsze fantazje. Często jest wielką romantyczką, marzącą o miłości prosto z romansów. Jednak życie potrafi dość boleśnie zweryfikować fantazje i zazwyczaj wyśniony książę okazuje się być mężczyzną z krwi oraz kości. Pelagia bywa dość roztrzepana i zdarza się, że wciąż gubi najpotrzebniejsze przedmioty i zapomina o ważnych terminach. Jednak jest tak sympatyczna i delikatna, że każda jej wpadka szybko jest wybaczana i zapominana przez otoczenie.

Pelagia wyróżnia się wyjątkową mądrością życiową oraz doświadczeniem, które pomaga jej wyjść z każdego problemu. Zachowuje dystans do wielu problemów doczesnego świata, więc nie przejmuje się zabieganiem o sukcesy lub wspinaniem się po kolejnych szczeblach kariery. Żyje w swoim świecie i choć bywa dość wyidealizowany, to jednak nie dopuszcza myśli o okrucieństwie lub cierpieniu.

Pelagia przypomina dobrego anioła, który jest zawsze gotowy do wielkich poświęceń. Nie potrafi odmówić nikomu spełnienia prośby i często rezygnuje ze swojego dobra na rzecz szczęścia potrzebujących. Pelagia ma gołębie serce, które bardzo łatwo zranić. Choć nie daje tego po sobie poznać, to bardzo przejmuje się krytycznymi uwagami na swój temat. Nie ma wielu przyjaciół, lecz czuje się szczęśliwa w małym gronie najbliższych osób. Potrafi zadbać o przyjaźń, więc jej towarzysze nie czują się przez nią zaniedbywani.

W pracy zawodowej, Pelagia poszukuje stanowiska, które nie wymaga większego wysiłku lub poświęcenia. Nie znaczy to jednak, że jest leniwa, ale dość roztargniona i bywa, że zapomina o swoich obowiązkach. Dlatego spełnia się na samodzielnych stanowiskach związanych z samodzielnym oraz kreatywnym działaniem.

W miłości, Pelagia marzy księciu na białym koniu. Przez całe życie ma nadzieje, że spotka swój ideał i zazwyczaj nie jest zadowolona z dotychczasowych związków. Nie potrafi znieść żadnych rys na miłości i gdy dostrzeże wady partnera, to gotowa jest do zerwania znajomości. Nie angażuje się w poważnie związki i sprawia wrażenie, że żyje w zawieszeniu między niebem a ziemią.

Patron imienia

Patronką imienia jest Święta Pelagia, męczennica. Pelagia pochodziła z Antiochii i żyła w V wieku. Według podania, wyróżniała się wielką urodą i dość lekkimi obyczajami. Została nawrócona przez biskupa Nonnusa i rozdała cały swój majątek ubogim. Udała się do Jerozolimy, gdzie zamieszkała w jednej z pustelni na Górze Oliwnej. Zmarła w 457 roku.

Ciekawostki

Co ciekawe, w mitologii greckiej Afrodyta nosiła przydomek Pelagia, zaś w języku łacińskim imię to występowało jako Marina.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.