Imieniny Poli

👩 Pola ♀️

Imieniny Poli były 13 dni temu.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Pola obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 9 lutego (piątek) i 23 września (poniedziałek).

Pochodzenie imienia

Imię to jest zdrobnieniem od imienia Apolonia i od kilku lat jest nadawane jako imię samodzielne. Imię Apolonia wywodzi się z języka greckiego i oznacza „należącą do Apolla”.

Charakterystyka osób noszących imię Pola

Pola to kobieta, która wyróżnia się racjonalnym podejściem do życia. Twardo stąpa po ziemi i rzadko pozwala sobie na chwilę zapomnienia. Nie jest marzycielką, lecz typową racjonalistką, która nie wierzy w fantazje. Pola działa według ustalonego planu i zawsze musi mieć wyjście awaryjne. Choć nie cierpi rutynowych czynności, to jednak woli wieść poukładane oraz uporządkowane życie. Nie jest zwolenniczką wielkich zmian w swoim życiu i raczej nie działa pod wpływem chwili. To kobieta, która zazwyczaj zastanawia się głęboko nad każdym krokiem, więc spontaniczność nie jest w jej stylu.
Pola jest rozważna oraz opanowana. Często sprawia wrażenie, że nic ani nikt nie jest w stanie wyprowadzić jej z równowagi, więc reaguje na każdą sytuację z wielkim spokojem. Uważa, że emocje nie są najlepszymi doradcami i tylko zdrowy rozsądek pozwala na wyjście z tarapatów. Pola wyróżnia się wrażliwym sercem i szlachetną postawną. Nie jest duszą towarzystwa, lecz lubi spędzać czas w zaciszu czterech ścian.
Również w pracy zawodowej ujawnia się jej charakter. Nie jest zwolenniczką wspinania się po szczeblach kariery, więc nie uczestniczy w wyścigu po władzę. Woli znajdować się trochę na uboczu i z tej pozycji obserwuje dążenia innych współpracowników. Nie przykłada większej wagi do spraw materialnych, bowiem uważa, że istnieją ważniejsze wartości niż bogactwo i sława.
Pola wyróżnia się w tłumie ludzi. Choć jest typową domatorką, to jednak otoczona jest małym gronem bliskich przyjaciół. Jest wierną oraz lojalną przyjaciółką, która gotowa jest do wielkich poświęceń. Często oferuje innym swoją bezinteresowną pomoc, nawet kosztem własnego szczęścia.
Pola jest godna najgłębszego zaufania. Często jest powierniczką cudzych problemów i wszelkich spraw. Chętnie udzielana innym dobrych rad i bywa, że zaniedbuje własne potrzeby. Jednak nawet w tym przypadku, uważa, że kłopoty innych są ważniejsze od jej problemów, więc nic się nie stanie jak pomoże najpierw innym. Ludzie darzą ją wielkim szacunkiem za jej bezinteresowność oraz empatię, więc nie może narzekać na brak sympatii.
Pola dużą wagę przykłada do rozwoju osobistego. Dużo czasu poświęca na zdobywanie wiedzy i rozwijanie własnych zainteresowań. Choć wyróżnia się wielką mądrością, to jednak w niektórych sytuacjach czuje się dość zagubiona. Wobec nieznajomych osób trzyma wielki dystans, więc nie każdy ma szansę na zdobycie jej zaufania.
W miłości, Pola poszukuje inteligentnego oraz dobrego partnera. Wobec mężczyzn zachowuje się dość nieufnie i zazwyczaj ucieka od męskiego towarzystwa. Jednak w jej sercu tkwi wielka potrzeba miłości i bywa, że pod wpływem gorących emocji zaczyna tracić głowę. Przy boku ukochanego mężczyzny zmienia się i zaczyna wierzyć w swoje możliwości. Potrafi stworzyć szczęśliwy związek oparty na miłości oraz szacunku. To kobieta, która stawia na pierwszym miejscu uczucia i potrzeby partnera, więc raczej mężczyzna nie może narzekać na ten związek.

Ciekawostki

Według pewnej teorii, imię to usamodzielniło się pod wpływem pomieszania zdrobnienia Apolonii z imieniem Paula, wymawianym w niektórych językach jako Pola.

Astrologia

Znak zodiaku: Strzelec
Ciało niebieskie: Wenus
Szczęśliwy kolor: biały
Szczęśliwy kamień: perła
Szczęśliwa liczba: 8
Szczęśliwy dzień: Piątek

Zdrobnienia

Polka, Polcia, Polusia, Poleczka, Polunia, Polek, Polcik, Polnik, Poluśka

Znani imiennicy

Pola Gojawiczyńska - pisarka
Pola Illéry - aktorka
Pola Kinski - aktorka
Pola Negri - aktorka, międzynarodowa gwiazda kina niemego
Pola Raksa - aktorka, serialowa Marusia

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.