Imieniny Przemysława

👨 Przemysław ♂️

Do najbliższych imienin Przemysława zostało 141 dni, czyli 4 miesiące i 19 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Przemysław obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 10 października (czwartek), 30 października (środa) i 13 kwietnia (niedziela).

Pochodzenie imienia

Imię Przemysław jest pochodzenia starosłowiańskiego, pochodzące od słowa przemysł ("przemyślność, podstęp, dowcip"). Imię dosłownie oznacza „bystry, dowcipny, sprytny”.

Charakterystyka osób noszących imię Przemysław

Przemysław to dusza towarzystwa, szczególnie, że ceni sobie dobre kontakty z ludźmi. Nie lubi uczestniczyć w żadnych konfliktach i zazwyczaj to on jest stroną godzącą. Przemysław ucieka od wszelkich waśni i niestety, może mieć problemy z obroną własnego zdania. W dyskusjach nie ma odwagi bronić swoich poglądów, tak więc, czasami uważany jest za konformistę. Ale Przemysław jest przede wszystkim lojalny oraz przyjacielski. Szczególnie dba o swoich przyjaciół i często zawiązuje przyjaźnie do końca życia. A przyjaciele nie mogą narzekać na brak zainteresowania z jego strony, gdyż on zawsze przejmuje się problemami najbliższych.
Często Przemysław bierze na siebie odpowiedzialność za postawę bliskich znajomych i zawsze oferuje swoją pomocną dłoń. Nigdy nie kieruje się chęcią zysku, dlatego jego uczynki wyróżniają się szlachetnością serca. Niestety, Przemysław może mieć tendencję do przeceniania swoich możliwości, szczególnie, że często stawia przed sobą wygórowane wymagania. Ale zbyt duża ilość obowiązków może sprawić, że poczuje się zmęczony i zostanie zmuszony do poproszenia innych o pomoc. W takich sytuacjach, Przemysław może skupiać się na swoich wadach, ale nie potrafi wyciągnąć wniosków na przyszłość. I można być pewnym, że po niedługim czasie po raz kolejny przeceni swoje możliwości.
Przemysław posiada wszechstronną inteligencję i należy przyznać, że jest wyjątkowo dobrym człowiekiem. Ta dobroć ujawnia się również w pracy zawodowej, bowiem Przemysław zawsze gotowy jest do niesienia pomocy współpracownikom. W pracy podobnie jak w życiu, kieruje się zasadami moralnymi i dlatego do celu nie dąży za wszelką cenę. Wierzy, że istnieją wartości ważniejsze niż pieniądze oraz sława. Ale zazwyczaj odnosi sukcesy, choć może to potrwać dłużej niż w przypadku innych osób.
W życiu uczuciowym poszukuje partnerki, która będzie posiadała spokojną oraz nieśmiałą duszę. Nie czuje się pewne w obecności głośnych oraz niezależnych kobiet, dlatego obdarza zainteresowaniem kobiety o romantycznym i cichym usposobieniu. Doskonale wywiązuje się z obowiązków domowych, a dobro rodzinne traktuje jako najważniejszą wartość w życiu.

Ciekawostki

Imię Przemysław pojawiło się w XIII wieku, a dokładnie zostało poświadczone w 1232 roku. Imię Przemysł nosili książęta wielkopolscy: Przemysł I (+ 1257) oraz Przemysł II (1257-1296) - król Polski od 1295 roku.

Daty imienin, które pojawiają się w kalendarzach, ale rzadziej lub bardzo rzadko są obchodzone.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.