Imieniny Rajmunda

👨 Rajmund ♂️

Do najbliższych imienin Rajmunda zostały 42 dni, czyli 1 miesiąc i 11 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Rajmund obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 31 sierpnia (sobota) i 23 stycznia (czwartek).

Pochodzenie imienia

Rajmund to imię pochodzenia germańskiego, oznaczające "ten, który jest pod osłoną losu".

Charakterystyka osób noszących imię Rajmund

Rajmund to mężczyzna, który sprawia wrażenie zamkniętego w sobie. Dużą wagę przykłada do świata wewnętrznego i niechętnie dzieli się z innymi swoimi przekonaniami oraz marzeniami. Lubi samotnie spędzać czas, zwłaszcza, że jest typowym domatorem. Dom traktuje jako ostoję bezpieczeństwa i chętnie zaszywa się w czterech ścianach. Nie jest przesadnie towarzyski i nie można powiedzieć, że jest imprezowiczem. Nie może pochwalić się dużym gronem przyjaciół, lecz spędza czas w małym towarzystwie znajomych. Rajmund ceni sobie wartości moralne i to nimi kieruje się w życiu. Jego zachowanie zawsze wyróżnia się sprawiedliwością oraz dużą uczciwością. Często jego postawa wzbudza powszechny szacunek, szczególnie, że on nigdy nie chwali się swoimi sukcesami. Woli znajdować się w cieniu, niż stać na podium.

Wobec nieznajomych, Rajmund zachowuje pewien dystans i nie pozwala na zbytnią poufałość. Taka postawa wynika z tego, że obawia się zranienia oraz odrzucenia. Dlatego woli uciekać od zaangażowania się w przyjaźnie. Rajmund wyróżnia się wszechstronną inteligencją oraz ciekawymi zainteresowaniami. Uwielbia spędzać czas nad książkami, więc nieraz zaskakuje otoczenie swoją wiedzą. W pracy zawodowej, Rajmund wyróżnia się sumiennością oraz odpowiedzialnością. Nie ma kłopotu z wykonywaniem rutynowych czynności, tak więc spełnia się na podobnych stanowiskach. Należy przyznać, że jest zawsze lojalny wobec współpracowników i nigdy nie zdarza się, żeby dążył do celu po przysłowiowych trupach. Również w przyjaźni wyróżnia się dużą lojalnością oraz wiernością.

W życiu osobistym, Rajmund cechuje się nieśmiałością, a także niepewnością. Nigdy sam nie wychodzi z inicjatywą, lecz czeka na pierwszy krok ze strony kobiety. Od wczesnych lat marzy o własnej rodzinie i gdy spotka wymarzoną kobietę, to gotowy jest do wszelkich zobowiązań. Jest dobrym oraz kochającym mężem, który dobro rodziny stawia na pierwszym miejscu. Aktywnie uczestniczy w życiu rodzinnym i nie ucieka od obowiązków domowych. Często angażuje się w wychowanie dzieci i cóż, potrafi spełnić potrzeby kobiety.

Patron imienia

Patronem imien jest Rajmund Gayrardu, urodzony w w Tuluzie około 1050 roku. Po śmierci żony został kanonikiem i służył w różnorodnych dziedzinach. To on zbudował przytułek dla obcokrajowców, dwa mosty na rzece Hers oraz niemal do końca doprowadził budowę bazyliki. Święty zmarł 3 lipca 1118 roku. Jego lokalną cześć zaaprobował w 1652 roku Innocenty X.

Ciekawostki

Imię to w Polsce nie zdobyło większej popularności. Występuje w następujących formach: Rajmund, Mundek, Mundzio. Od imienia tego pochodzi nazwisko Reymont.

Daty imienin, które pojawiają się w kalendarzach, ale rzadziej lub bardzo rzadko są obchodzone.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.