Imieniny Remigiusza

👨 Remigiusz ♂️

Do najbliższych imienin Remigiusza zostały 132 dni, czyli 4 miesiące i 9 dni.

Remigiusz obchodzi swoje imieniny najczęściej 1 października (wtorek)

Pochodzenie imienia

Imię to jest pochodzenia łacińskiego: Remigius, oznaczające pierwotnie 'wioślarza'.

Charakterystyka osób noszących imię Remigiusz

Remigiusz to mężczyzna, który posiada niezwykle skomplikowany charakter. Często popada w różne konflikty i cóż nie jest zbyt ugodowy. Nie lubi czuć się zdominowanym i to raczej on narzuca innym swoją wolą. Remigiusz uwielbia koloryzować fakty i czasami gubi się w swoich opowieściach. Zdarza się, że składa obietnice bez pokrycia i nie wywiązuje się z przyrzeczeń. Taka postawa nie wzbudza sympatii, ale on nie przejmuje się swoimi wadami.

Remigiusz nie cierpi krytycznych uwag pod swoim adresem i często próbuje nie zwracać uwagi na niepochlebne opinie. Jednak jest bardzo wrażliwy i zdarza się, że krytykę bierze głęboko do serca. Nie jest zbytnio towarzyski, choć może sprawiać wrażenie, że uwielbia spędzać czas w towarzystwie dalszych i bliższych znajomych. Nie każdy ma szansę na zdobycie jego zaufania, szczególnie, że on ucieka od wszelkich form bliskości. Obawia się zranienia i często woli odciąć się od danej znajomości, niż później cierpieć z powodu rozczarowania. Jego zachowanie bywa czasami nierozumiane przez otoczenie, zwłaszcza, że potrafi ująć znajomych wyjątkowym urokiem osobistym.

W życiu zawodowym, Remigiusz dąży do osiągnięcia spektakularnych sukcesów. Uwielbia zajmować kierownicze stanowiska, choć nie zawsze potrafi sprostać trudnym zadaniom. Należy przyznać, że nie jest zbyt odpowiedzialny i nie przejmuje się przyszłymi konsekwencjami. Często zapomina o powierzonych jemu zadaniach i może uciekać od obowiązków. Jednak potrafi wykazać się zaradnością życiową, szczególnie, w sytuacjach, gdy zostaje zachwiana jego równowaga finansowa. Najchętniej Remigiusz realizuje się w zawodach, które wymagają swobody działania i nie narzucają większych zobowiązań.

W miłości, Remigiusz poszukuje kobiety, dla której będzie ideałem oraz autorytetem. Uwielbia czuć się podziwianym i często takiej postawy oczekuje od wybranki serca. To mężczyzna, który lubi spędzać czas w towarzystwie kobiet i cóż, może pochwalić się dużym powodzeniem. Jednak nie interesuje się poważnymi związkami i woli, szczególnie na początku, korzystać z życia, niż stawać na ślubnym kobiercu.

Patron imienia

Patronem imienia jest św. Remigiusz, urodzony około 436 w okolicy Laon (Francja) w rodzinie galloromańskiej. W wieku 22 lat został wybrany i konsekrowany na metropolitę Reims. Święty ochrzcił króla frankońskiego Chlodwiga I. Zmarł w wieku ponad 90 lat w 530 roku. ult Remigiusza był w średniowieczu bardzo żywy. Relikwie spoczywały od 1049 roku w opactwie jego imienia, później przeniesiono je do katedry w Reims. Dedykowano mu wiele kościołów we Francji i w Niemczech.

Ciekawostki

Imię Remigiusz pojawiło się w Polsce dość późno, bowiem w XVIII wieku. W języku polskim imię to otrzymało końcówkę –iusz, podobnie jak imiona Owidiusz lub Wergiliusz.

Data imienin, która pojawia się w kalendarzach, ale rzadziej jest obchodzona.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.