Imieniny Renaty

👩 Renata ♀️

Do najbliższych imienin Renaty zostały 113 dni, czyli 3 miesiące i 21 dni.

Renata obchodzi swoje imieniny najczęściej 12 listopada (wtorek)

Pochodzenie imienia

Renata to imię pochodzenia łacińskiego, stanowiący żeński odpowiednik męskiego imienia Renat. Imię dosłownie oznacza „odrodzona”.

Charakterystyka osób noszących imię Renata

Renaty to kobiety żyjące we własnym świecie. Dużą wagę przykładają do wewnętrznych uczuć niż do spraw materialnych i zazwyczaj kierują się w życiu instynktem. Posiadają bardzo dobrze rozwiniętą wyobraźnię i nieraz sprawiają wrażenie, że ciągle bujają w obłokach. Renaty nie czują się pewnie przy podejmowaniu ważnych decyzji i często oczekują pomocy ze strony bliskich osób. One zawsze dążą do duchowego rozwoju i przez co mogą zaniedbywać wiele przyziemnych spraw.
Renaty są zawsze gotowe do niesienia bezinteresownej pomocy potrzebującym. Tu urodzone filantropki i altruistki, które przekładają dobro innych nad własne. A taka postawa wzbudza szacunek otoczenia i sprawia, że traktowane są z wielką sympatią. Renaty to wrażliwe dusze, które choć szybko przebaczają, to mają tendencję do nadmiernego rozpamiętywania i rozdrapywania starych ran. Z natury są radosne oraz uśmiechnięte i to one wnoszą spokój do grona przyjaciół. To bardzo dobre przyjaciółki, które wyróżniają się wiernością, a także lojalnością w każdej sytuacji.
W pracy zawodowej Renaty kierują się instynktem i nie przywiązują się do danego stanowiska. Nie sprawia im żadnego problemu zmiana pracy, gdyż one nie przykładają większej wagi do spraw zawodowych. Nie cierpią czuć żadnej presji i najczęściej wybierają kreatywne oraz swobodne działania. Nie odnajdują się w rutynowych zajęciach i wolą zrezygnować z danego stanowiska niż czuć się nieszczęśliwie.
Renaty choć są spokojne, to nieraz przypominają wulkany energii. To one porywają otoczenie do działania i zachęcają do zwiększonej aktywności. Renaty bardzo często angażują się w społeczne akcje i wyróżniają się silną pozycją w lokalnym społeczeństwie. To kobiety inteligentne, uczuciowe choć mogą sprawiać wrażenie lekko zagubionych w życiu.
W miłości, Renaty poszukują mężczyzn o osobowości podobnej do ich charakteru. One stawiają na różnorodność i trudno mówić o nudzie, bowiem to także kobiety o gorącym temperamencie. Często podejmują decyzję pod wpływem głosu serca i nie stronią od szalonych, lecz krótkich romansów. To bardzo dobre towarzyszki życia i lojalne przyjaciółki, które doskonale wywiązują się ze swoich obowiązków. A mężczyźni mogą liczyć na gorący związek, który sprawia, że życie nabiera nowej jakości.

Patron imienia

Patronką imienia jest świątobliwa Renata Lotaryńska, żona Wilhelma V Bawarskiego, którą wspomina się 22 maja. Jednak nigdy nie została beatyfikowana, zaś tylko potocznie uznawana jest za świętą.

Ciekawostki

Imię zostało spopularyzowane pod wpływem francuskim, zwłaszcza w XVII wieku. Imię nosiła między innymi Cecylia Renata, żona króla Władysława IV.

Data imienin, która pojawia się w kalendarzach, ale rzadziej jest obchodzona.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.