Imieniny Roksany

👩 Roksana ♀️

Imieniny Roksany były 6 dni temu.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Roksana obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 15 lipca (poniedziałek) i 14 września (sobota).

Pochodzenie imienia

Roksana to imię pochodzenia perskiego, które oznacza "jaśniejąca", "jutrzenka".

Charakterystyka osób noszących imię Roksana

Roksana to kobieta, która wyróżnia się wielką przebojowością oraz pewnością siebie. Często odważnie zmierza do celu i cóż, nie cofa się przed niczym. Bywa, że przypomina prawdziwy wulkan energii, który porusza całe otoczenie. Ona sama nigdy nie ma wolnego czasu i nie zdarza się, aby marnowała swoje życie na błahostki. Również w przypadku porażki nie rezygnuje z dalszej walki i wytrwale zmierza do celu.

Roksana jest optymistką, która z radością patrzy w przyszłość. Nie przejmuje się problemami, lecz w każdej sytuacji dostrzega jej dobre strony. Skupia się na zaletach, więc nie zaprząta swojej głowy czarnymi scenariuszami. Sprawia wrażenie, że nic nie jest w stanie pokonać jej ducha, gdyż nawet z największych tarapatów odnajduje wyjście. Roksana jest cierpliwa i uparta, więc nie jest łatwo zmienić jej zachowanie. Ona sama wierzy w swoje przekonania i bywa, że chadza niczym kot własnymi ścieżkami.

Roksana wyróżnia się wielką kreatywnością oraz dość szalonymi pomysłami. Co ważne, nie obawia się realizacji własnych marzeń i chętnie spełnia swoje pragnienia. Również w pracy zawodowej poszukuje stanowiska, które umożliwia połączenia jej pasji z pożytecznymi czynnościami. Nie lubi podporządkowywać się innym, więc najchętniej zajmuje pozycję lidera. Ale to nie oznacza, że narzuca współpracownikom swoje zdanie, lecz jej zachowanie wyróżnia się cierpliwością oraz wyrozumiałością.

Roksana posiada twórcze uzdolnienia, które stanowią jej pasje. Uwielbia spełniać się w artystycznych dziedzinach i to w sztuce poszukuje drogi do duchowego spełnienia. Co ciekawe, Roksana nigdy nie użala się nad swoim losem i nie czeka z założonymi rękami na zmiany, lecz odważnie podejmuje radykalne decyzje. Potrafi zmotywować siebie i innych do pracy nad własnym życiem i często postrzegana jest jako mentor w wielu sytuacjach.

Bywa, że Roksana stawiana jest jako wzór do naśladowania, szczególnie, że może pochwalić się licznymi sukcesami. Często otoczenie podziwia jej hart ducha oraz odwagę, która pomaga w walce ze wszelkimi przeciwnościami losu. Ona sama nie postrzega siebie jako autorytetu i woli znajdować się poza centrum zainteresowania. Roksana jest także urodzoną altruistką, która zawsze jest gotowa do niesienia bezinteresownej pomocy. Często oferują swoją pomocną dłoń i rzuca wszystko, aby pocieszyć potrzebujących.

Roksana zna swoje możliwości i nigdy nie wybiera się z motyką na słonce. Choć bywa bardzo ambitna, to jednak mierzy swoje siły na zamiary. Potrafi z pokorą przyjąć klęskę i szybko uczy się na błędach swoich oraz otoczenia. Nie osiada na laurach, lecz wyznacza kolejne cele do zdobycia. A im trudniejsze, tym ciekawsze. Również w miłości przejawia charakter zdobywcy. To ona poluje na mężczyznę i raczej nie zgodzi się na dominację ze strony partnera. Lubi sprawować władzę, choć nieraz zmusza się do kompromisów w relacjach damsko-męskich.

Ciekawostki

Roksana to imię, które znane już było w czasach starożytnych. Co ciekawe zostało rozpowszechnione w starożytnej Grecji za sprawą wypraw Aleksandra Wielkiego. Kolejną popularność zdobyło w czasach nowożytnych w XVII wieku.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.