Imieniny Romualdy

👩 Romualda ♀️

Do najbliższych imienin Romualdy zostało 20 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Romualda obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 19 czerwca (środa) i 9 sierpnia (piątek).

Pochodzenie imienia

Romualda to imię pochodzenia germańskiego, oznaczające "ta, która zdobyła sławę dzięki swemu panowaniu".

Charakterystyka osób noszących imię Romualda

Romualda jest typową tradycjonalistką. Twardo stąpa po ziemi i nie należy do marzycielek. Zawsze obiektywnie patrzy na świat, dlatego może podjąć słuszne decyzje. Romualda nie jest duszą towarzystwa i tak naprawdę, to nie lubi nawiązywać nowych znajomości. Niezbyt dobrze czuje się w towarzystwie nawet bliskich znajomych i woli wieść samotne życie. Wobec nieznajomych zachowuje pewien dystans i dlatego nie można powiedzieć, że otoczona jest dużym gronem przyjaciół. I dopiero po dłuższym czasie decyduje się na pogłębienie danej relacji.

Romualda jest bardzo sumienna oraz pracowita. Jej mocną stroną jest talent organizatorski, dzięki któremu może pogodzić ze sobą kilka dziedzin w życiu. Lubi poświęcać się pracy, ale pod warunkiem, że nie wiąże się to z kontaktami ludzkimi. Stanowczo preferuje stanowiska związane z samodzielnym oraz swobodnym działaniem. Jest bardzo ambitna i nieraz całkowicie poświęca się w zdobywaniu sukcesu. Odznacza się wszechstronnymi uzdolnieniami, które sprawiają, że Romualda należy do niebanalnych osób. Jest bardzo ciekawa świata i często znajduje sobie kolejne zainteresowania. Jednak prawie każde z nich wiąże się z samotnym działaniem.

Romualda nie wierzy ludziom i woli znajdować się na uboczu niż w centrum zainteresowania. Większość osób traktuje z dużym dystansem, dlatego nie ulega wpływom otoczenia. Romualda jest do niepokonania. Zawsze wytrwale walczy do końca i nie przejmuje się porażkami. Nie ulega emocjom, lecz w każdej sytuacji zachowuje zdrowy rozsądek. Praktycznie wszystko analizuje, więc nie podejmuje decyzji pod wpływem chwili. Cóż, posiada ścisły umysł i dlatego logikę stawia na pierwszym miejscu.

W miłości, Romualda nie jest zbyt otwarta i wylewna. Nie jest posiadaczką gorącego temperamentu i dlatego może zniechęcać mężczyzn do siebie. Dodatkowo nie cierpi znajdować się w męskim towarzystwie i zazwyczaj nie przyjmuje oznak zainteresowania swoją osobą. Ale gdy na swojej drodze życia spotka wytrwałego mężczyznę, to jej twarde serce zaczyna kruszeć pod wpływem miłości partnera. I dopiero przy boku wybranka, zaczyna pokazywać swoją prawdziwą naturę.

Ciekawostki

Imię to jest żeńskim odpowiednikiem męskiego imienia Romuald. Nigdy nie zdobyło większej popularności.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.