Imieniny Rudolfa

👨 Rudolf ♂️

Do najbliższych imienin Rudolfa zostało 61 dni, czyli 2 miesiące .

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Rudolf obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 25 lipca (czwartek) i 17 kwietnia (czwartek).

Pochodzenie imienia

Rudolf to imię pochodzenia germańskiego, złożone z członów rad- 'rada' i -wulf Wolf 'wilk'.

Charakterystyka osób noszących imię Rudolf

Rudolf to mężczyzna, który żyje we własnym świecie. Często sprawia wrażenie zamkniętego w sobie, szczególnie, że należy do małomównych osób. Dużą wagę przykłada do wartości moralnych i to nimi kieruje się w życiu. Posiada niezwykle wrażliwe oraz gorące serce, które przejmuje się problemami otoczenia. Rudolf ma tendencję do otaczania opieką najbliższych i często zapomina o swoich potrzebach. Dobro rodziny stawia na pierwszym miejscu, dlatego gotowy jest do wszelkich poświęceń w imię szczęścia najbliższych.

Rudolf to mężczyzna, który ma skłonności do mistycyzmu. Nieraz poszukuje własnej drogi duchowej i często ucieka do praktyk religijnych. Nie przykłada większej wagi do spraw materialnych i często nie dba o bezpieczeństwo finansowe. W takich sytuacjach, potrzebuje wyjątkowego wsparcia ze strony najbliższych, gdyż on sam nie należy do zaradnych osób.

W pracy zawodowej, Rudolf okazuje się być sumiennym oraz cierpliwym pracownikiem. Wyróżnia się opanowaniem oraz spokojem ducha i często sprawia wrażenie, że nic nie jest w stanie wyprowadzić go z równowagi. Potrafi osiągnąć sukces, ale nie dąży do celu za wszelką cenę i wierzy, że najważniejsze jest sprawiedliwe postępowanie. Choć jest cichą osobą, to nie należy do biernych ludzi i znany jest z aktywnego działania na rzecz innych. Chętnie angażuje się w społeczne akcje i cóż, jest urodzonym inicjatorem. Lubi działać samotnie, ale gdy sytuacja tego wymaga, to gotowy jest do współpracy z innymi. Nie wdaje się w żadne konflikty i cóż, nie potrafi bronić swojego zdania. Zazwyczaj znajduje się w cieniu innych, ale dzięki altruistycznej postawie, wzbudza powszechny szacunek.

W życiu miłosnym, Rudolf poszukuje kobiety, która ceni sobie wartości etyczne i moralne. Nie lubi przebywać w towarzystwie zbyt pewnych siebie kobiet i dlatego zwraca uwagę na nieśmiałe panie. Często dąży szybko do stabilizacji uczuciowej i okazuje się być dobrym ojcem oraz mężem. Rudolf stawia zawsze na pierwszym miejscu dobro rodziny i szczególnie dba o szczęście najbliższych.

Patron imienia

Patronem imienia jest Radulf, biskup Bourges, syn hrabiego z Cahors. W 840 roku Karol Łysy wysunął go na biskupstwo w Bourges. Biskup uczestniczył w depozycji Ebbona, arcybiskupa Reims. Zredagował „Instrukcję pastoralną”, w której przede wszystkim pomieścił ustawy kapitulne Teodulfa z Orleanu. Zmarł dnia 21 czerwca 866 roku.

Ciekawostki

Imię to pojawiło się w Polsce w XII wieku, w następujących formach: Rodulfus,Rudolfus, Rudolf i Rudulf. Imię Rudolf często występowało w rodach panujących Austrii i Niemiec.

Daty imienin, które pojawiają się w kalendarzach, ale rzadziej lub bardzo rzadko są obchodzone.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.