Ryszard nie należy do subtelnych osób i raczej nie zastanawia się nad tym co mówi. Jest również uparty i zdeterminowany, dlatego zazwyczaj perfekcyjnie wykonuje swoje obowiązki. W życiu kieruje się emocjami i to one sprawiają, że nieraz nie potrafi opanować uczuć. Bardzo emocjonalnie traktuje otoczenie i często przejmuje się opinią innych. Jest wrażliwy na swoim punkcie, a każda niepochlebna opinia może spowodować, że Ryszard zamknie się w swoim świecie lub zerwie daną znajomość.
Ryszard posiada wielkie ambicje, szczególnie, że nastawiony jest na osiąganie spektakularnych sukcesów. W pracy zawodowej wyróżnia się sumiennością oraz odpowiedzialnością. Lubi zajmować kierownicze stanowiska i świetnie czuje się jako lider, bowiem odnajduje prawdziwą przyjemność wydawaniu rozkazów.
Ryszard jest wiernym oraz lojalnym przyjacielem, który chętnie niesie bezinteresowną pomoc. Jest wrażliwy na cudze cierpienie i raczej nie jest obojętny wobec krzywd oraz niesprawiedliwości. Kocha przyrodę i to w odludne miejsce ucieka od zgiełku miasta. Na łonie natury odnajduje spokój oraz harmonię ducha, dlatego tak chętnie angażuje się we wszelkie ekologiczne działania.
W życiu uczuciowym, Ryszard poszukuje partnerki spokojnej oraz opanowanej. Chciałby stworzyć tradycyjny model rodziny i raczej to on sprawuje władzę w domu. Nie toleruje braku respektu i często to Ryszard decyduje o najważniejszych sprawach. To tradycjonalista, który pragnie przekazać podobne postawy dzieciom. Często spędza czas z rodziną i aktywnie uczestniczy w życiu najbliższych. Wyjątkowo dba o potrzeby rodziny i można być pewnym, że zadba o komfort oraz poziom życia najbliższych.
Patronem imienia jest Ryszard, pielgrzym, nazywany królem Anglii. Był również ojcem świętych Willibalda, Winibalda i Walburgi. W 720 roku wraz z synami podjął pielgrzymkę do Rzymu i Ziemi Świętej. Zmarł jednak w Lukce i tam go też pochowano. W XI i XII wieku pojawił się kult jego relikwii w Lukce i w Eichstätt. W 1152 roku przeniesiono jego relikwie do wybudowanego specjalnie ołtarza św. Ryszarda. Jego wspomnienie obchodzi się 7 lutego. W ikonografii św. Ryszard przedstawiany jako pielgrzym w gronostajowym płaszczu, w koronie, czasami siedzący na książkach, w towarzystwie synów - biskupa i opata.
W Polsce imię Ryszard zostało przejęte z Francji. Imię stało się popularne dzięki powieści W. Scotta Ivanhoe (1820).
Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.