Imieniny Ryszardy

👩 Ryszarda ♀️

Do najbliższych imienin Ryszardy zostały 92 dni, czyli 3 miesiące .

Ryszarda obchodzi swoje imieniny najczęściej 18 września (środa)

Pochodzenie imienia

Imię Ryszarda pochodzi z języka germańskiego i jest odpowiednikiem męskiego imienia Ryszard, oznaczającego potężnego, odważnego monarchę.

Charakterystyka osób noszących imię Ryszarda

Ryszarda to kobieta, która twardo stąpa po ziemi. Nie należy do spontanicznych osób, więc w życiu kieruje się określonymi zasadami. Każdą sytuacje poddaje wnikliwej analizie i cóż, uważa, że to rozum jest najlepszym doradcą. Nie jest zwolenniczką nowości i bywa, że dość sceptycznie traktuje odmienne postawy oraz przekonania. Ale należy przyznać, że podchodzi do różnych poglądów z tolerancja i nie próbuje narzucać nikomu swojej woli. Uważa, że każdy ma swoje życie, więc nie należy nikomu wytyczać jego drogi życiowej. Jednak, gdy wymaga tego sytuacja, to potrafi zaopiekować się potrzebującymi i wskazać odpowiednie rozwiązanie. Ryszarda posiada bogate doświadczenie życiowe i chętnie dzieli się nim z otoczeniem. Nie oczekuje żadnego podziękowania i cóż, wyróżnia się szlachetną duszą.
Ryszarda nie przejmuje się krytycznymi uwagami i dalej działa według własnych zasad. I choć popełnia błędy, to jednak stara się wyciągać z nich nauczkę na przyszłość. To kobieta, która jest również indywidualistką w każdej dziedzinie życia i broni swojej niezależności. Bywa, że nie zwraca uwagi na emocje innych, bowiem swoje potrzeby stawia w centrum zainteresowania. Jest przy tym bardzo uparta i cóż, nie każdy potrafi wpłynąć na jej decyzje. Nie jest również przesadnie towarzyska, bowiem ceni sobie spokój oraz samotność. Choć może pochwalić się małym gronem znajomych, to jednak nie dąży do nawiązywania nowych kontaktów. Woli poświęcać się dla starych przyjaciół, niż szukać kolejnych znajomych.
Ryszarda nie lubi przeprowadzać wielkich zmian w swoim życiu. Lubi wieść dość rutynowe życie i to w stabilizacji upatruje swojego szczęścia. Również w pracy zawodowej poszukuje stanowisk związanych z monotonnymi czynnościami, które świadczą o pewnej stałości. Nie ma wielkich ambicji i przywiązuje się do określonego miejsca pracy. Często obawia się nieprzewidzianych sytuacji i próbuje żyć według ustalonego planu.
W miłości, Ryszarda poszukuje opanowanego oraz spokojnego partnera. Nie jest zwolenniczką szalonych romansów, więc woli czekać na prawdziwą miłość. Również w tej dziedzinie życia wyznaje dość konserwatywne poglądy i cóż, szybko dąży do sformalizowania związku. Jest także bardzo rodzinna i dobro najbliższych stawia na pierwszym miejscu. Potrafi zadbać o potrzeby domowników i spełnia się w roli gospodyni domowej. Często rezygnuje z kariery na rzecz domu i to wśród codziennych obowiązków dostrzega swój cel życia.

Patron imienia

Patronką imienia jest Ryszarda Szwabska, córka hrabiego Erchangera ze Szwabii, członka możnego rodu Ahalolfingów. W 862 roku została żoną Karola Otyłego, zaś w 881 roku razem z mężem została ukoronowana w Rzymie cesarską koroną. W 880 roku, po intrydze dworskiej przeniosła się do klasztoru w Andlau i w tym miejscu zmarła.

Ciekawostki

Imię to pojawiło się w Polsce w XIX wieku.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.