Imieniny Sandry

👩 Sandra ♀️

Do najbliższych imienin Sandry zostały 33 dni, czyli 1 miesiąc i 2 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Sandra obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 26 sierpnia (poniedziałek) i 18 maja (niedziela).

Pochodzenie imienia

Sandra to imię powstałe jako usamodzielnione zdrobnienie imienia Aleksandra. Również może stanowić zdrobnienie od imienia Kasandra.

Charakterystyka osób noszących imię Sandra

Sandry to kobiety, które mają milion pomysłów na minutę i nigdy nie spędzają czasu bezczynnie. To wulkany energii, które swoją żywiołowością wprowadzają w ruch otoczenie. To osoby wyróżniające się wyjątkowym zmysłem estetycznym i zdolnościami artystycznymi. Często poszukują zajęcia, które pozwoli im na rozwój własnego potencjału i sprawi, że przyswoją nowe umiejętności praktyczne. Nie znają znaczenia słowa nuda i zawsze dążą do rozwiązania każdego problemu. Nie zostawiają niczego na później, bowiem nie mogą sobie pozwolić na nadmiar zadań do wykonania. Sandry często odczuwają burzę uczuć, ale na zewnątrz traktowane są jako spokojne i zrównoważone osoby. A ich charakter sprawia, że mogą pochwalić się licznym gronem znajomych.
Sandry lubią spędzać czas na nauce i uważają, że tylko wiedza pozwala na osiągnięcie sukcesu zawodowego. Nie ograniczają się do jednej dyscypliny naukowej i poszukują nowych dróg do rozwoju osobistego. Często traktowane są jako kobiety o bardzo szerokich horyzontach myślowych.
Jednak posiadają pewną wadę, która może przyczynić się do ich problemów, bowiem słynną z ciętego języka i nadmiernej szczerości. Nie przejmują się uczuciami innych osób i zawsze mówią to co myślą, przez co mogą nieświadomie zranić najbliższych. Ich uwagi nie tyle co są celne, lecz wyróżniają się nadmierną złośliwością. A wobec siebie nie tolerują żadnej ironii i często oburzają się, gdy usłyszą od kogoś podobną opinię.
Ale po mimo swojej złośliwości, to Sandry są często pożądanymi towarzyszkami, gdyż ich mądrość przejawia się także w postaci dobrych wskazówek, które umożliwiają rozwiązanie prawie każdego problemu. Sandry bardzo chętnie udzielają pomocy w tej formie i w takich sytuacjach czują się dowartościowane oraz potrzebne.
W życiu Sandry kierują się własnymi przekonaniami i nigdy nie działają pod wpływem presji otoczenia. Nie lubi działać pochopnie i nieraz kierują się chłodną analizą sytuacji. Zazwyczaj w zanadrzu posiadają zapasowe plany w przypadku nieprzewidzianych wydarzeń. Sandry wierzą tylko w swoje umiejętności i zazwyczaj nie słuchają się rad najbliższych. W miłości odznaczają się dystansem i pewną dozą niepewności, bowiem zanim zdecydują się na poważny związek, to muszą dokładnie poznać potencjalnego kandydata na partnera.

Ciekawostki

W Polsce imię Sandra zaczęło sporadycznie pojawiać się w latach 20 XX wieku, zaś większą popularność zdobyło w latach osiemdziesiątych. W niektórych krajach można spotkać również męską formę tego imienia, czyliSandro, Sandor.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.