Imieniny Sary

👩 Sara ♀️

Do najbliższych imienin Sary zostały 144 dni, czyli 4 miesiące i 22 dni.

Sara obchodzi swoje imieniny najczęściej 13 lipca (sobota)

Pochodzenie imienia

Sara to imię żeńskie pochodzenia hebrajskiego, „sarah” oznacza "księżniczka".

Charakterystyka osób noszących imię Sara

Sara to kobieta, która wyróżnia się stanowczością oraz odwagą. Uwielbia przewodzić innym i często zajmuje pozycję lidera. Chętnie kieruje otoczeniem i zazwyczaj nie cierpi, gdy ktoś zakwestionuje jej zdanie. Bywa konsekwentna w swoim działaniu i często odznacza się wielkimi ambicjami.

Sara zna swoją wartość i wie, że jej wysiłki nie zostaną zmarnowane. Wybiera sobie ambitne zadania, które gwarantują rozwój osobisty. Dużą wagę przykłada do nabywania nowych umiejętności i zazwyczaj wyróżnia się wszechstronną wiedzą. Jest nie tylko inteligentna, ale również odznacza się mądrością życiową. Sara jest bardzo pewna siebie i nie zwraca uwagi na piętrzące się przed nią trudności. Zawsze odważnie walczy ze wszelkimi przeciwnościami losu i jest tak pewna zwycięstwa, że nawet w obliczu porażki, postanawia dążyć do celu.

Niestety, ale bywa zbyt ambitna i nie zawsze mierzy swoje siły na zamiary. Zdarza się, że nie potrafi wywiązać się z obowiązków, ale jest zbyt dumna na proszenie o pomoc. Niechętnie zgadza się na dodatkowe wsparcie przy realizacji zadań, bowiem uważa, że zawsze powinna wyróżniać się siłą oraz wytrwałością.

Sara jest indywidualistką, która kieruje się własnymi przekonaniami. Nigdy nie pozwoli sobie na zdominowanie jej woli i na każdym kroku podkreśla swoją niezależność. Często taka postawa wpływa na relacje z innymi, bowiem ona jest zbyt dumna na nawiązywanie różnych kontaktów. Także nie potrafi przyznać się do błędu i zdarza się, że obwinia za swoje porażki niewinne ofiary.

Tak naprawdę, to w głębi duszy jest bardzo nieśmiała i tylko nakłada maski pewnej siebie kobiety. Jednak obawia się, że ktoś odkryje jej prawdziwą naturę i wykorzysta jej serce. Dlatego woli grać rolę niezależnej indywidualistki, niż przyznać się do zbyt wrażliwej duszy.

Jednak należy przyznać, że w każdej sytuacji potrafi zachować zimną krew i nie kieruje się emocjami. Zazwyczaj odznacza się opanowaniem, które pomaga w rozwiązywaniu najróżniejszych problemów. Również chętnie udziela dobrych rad innym, bowiem wierzy, że zawsze ma rację i to w każdej dziedzinie życia.

Sara jest urodzoną kokietką, która uwielbia przebywać w męskim towarzystwie. Choć często wzbudza podziw ze strony panów, to jednak nie zawsze otoczona jest wianuszkiem wielbicieli. A jej władcza postawa sprawia, że niektórzy panowie uciekają przed nią. I dopiero, gdy spotka na swojej drodze mężczyznę, który wykaże się cierpliwością oraz stanowczością, to zdobędzie jej serce. Ale potrzebuje wiele sił, aby ujarzmić jej skomplikowany charakter.

Patron imienia

Jedną z patronek o tym imieniu jest Święta Sara, znana także jako Kali Sara, Czarna Sara lub Czarna Madonna. Święta jest patronką Romów, zaś jej kult znajduje się Saintes-Maries-de-la-Mer, w południowej Francji. Według legendy, była służącą jednej zTrzech Marii, z którymi miała przybyć do Camergue. Podobno podczas prześladowania pierwszych chrześcijan, Łazarz i jego siostry Maria Magdalena iMarta, Maria Salome, Maria Jakubowa i Święty Maksymin zostali wysłani w łodzi za morze. Dopłynęli do południowego brzegu Galii, do miejsca nazwanego później Saintes-Maries-de-la-Mer, zaś Sara była czarnoskórą służącą jednej z Marii. To ona jako jedna z pierwszych otrzymała objawienie. Dniem pielgrzymek ku czci św. Sary jest 24 maja. Główne uroczystości opierają się na odtwarzeniu jej przybycia do Francji, zaś jej figura niesiona jest do morza.

Ciekawostki

Imię to nosiły postacie biblijne: żona Abrahama oraz żona Tobiasza. W Polsce pojawiło się w XIII wieku.

Daty imienin, które pojawiają się w kalendarzach, ale rzadziej lub bardzo rzadko są obchodzone.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.