Imieniny Sergiusza

👨 Sergiusz ♂️

Do najbliższych imienin Sergiusza zostały 102 dni, czyli 3 miesiące i 10 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Sergiusz obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 9 września (poniedziałek) i 24 lutego (poniedziałek).

Pochodzenie imienia

Sergiusz to imię pochodzenia łacińskiego, pierwotne określało nazwisko rodowe Sergius.

Charakterystyka osób noszących imię Sergiusz

Sergiusz to mężczyzna, który posiada doskonałą pamięć oraz liczne zdolności. Nie należy do przeciętnych osób, lecz może pochwalić się interesującymi zainteresowaniami. Nie jest leniwy i często posiada wysokie ambicje. Chętnie działa aktywnie i lubi angażować się w społeczne akcje. Często ma jasno określony cel działania i nie oszczędza sił na zdobycie szczytu. Uwielbia marzyć, ale nie ogranicza się jedynie do fantazji, a dąży do realizacji najskrytszych pragnień.

Sergiusz potrafi zainspirować innych do działania. Nie czeka na poprawę losu, lecz bierze sprawy w swoje ręce i nie obawia się poważnych decyzji. Również w pracy zawodowej wyróżnia się sumiennością oraz wyjątkową odpowiedzialnością. Nie rzuca słów na wiatr, ale spełnia każdą obietnicę. To mężczyzna godny zaufania w każdej dziedzinie życia, szczególnie, że potrafi dochować tajemnicy. Chętnie dzieli się swoją wiedzą i nieraz jego rady okazują się nadzwyczaj trafne.

Sergiusz jest duszą towarzystwa i chętnie spędza czas w gronie bliższych oraz dalszych znajomych. Jest wiernym oraz lojalnym przyjacielem, który dba potrzeby najbliższych. Choć sprawia wrażenie, że nie przejmuje się własnymi problemami, to zawsze oferuje swoją pomocną dłoń potrzebującym. Lubi pomagać innym, a z altruistycznych działań czerpie prawdziwą przyjemność. A taka postawa wzbudza powszechny szacunek, szczególnie, że traktowany jest jako prawdziwy autorytet. Jednak on sam nie lubi znajdować się w centrum zainteresowania, bowiem odznacza się dużą dozą skromności.

Niestety, ale Sergiusz posiada tendencję do podejmowania decyzji bez głębszej refleksji. Nie przejmuje się przyszłymi konsekwencjami, które mogą być dotkliwie odczuwane. Często działa pod wpływem chwili i emocji, więc głos rozsądku znajduje się na drugim miejscu.

W życiu miłosnym, Sergiusz poszukuje kobiety, która podobnie jak on, wyróżnia się dobrym i szlachetnym charakterem. Nie jest zwolennikiem szalonych romansów, zwłaszcza, że obawia się porzucenia i zranienia. Woli czekać na prawdziwą miłość, niż rzucać się w wir krótkich miłostek. Sergiusz jest dobrym oraz kochającym partnerem, który dobro rodziny zawsze stawia na pierwszym miejscu. Aktywnie uczestniczy w życiu rodzinnym i cóż, należy przyznać, że nie ucieka od obowiązków domowych. Chętnie włącza się w budowanie szczęścia rodzinnego, dlatego jego dom emanuje wyjątkową miłością oraz ciepłem bliskich serc.

Patron imienia

Patronem imienia jest Sergiusz, który wraz Bakchusem poniósł męczeńską śmierć. Należą oni do najbardziej popularnych świętych starożytnego Wschodu. Ich wspomnienie zostało zamieszczone w Martyrologium Rzymskim pod dniem 7 października. Według źródeł, Sergiusz został ścięty mieczem. Jego grób znajduje się w Ros-pha, około 150 km na północ od słynnej w naszych czasach Palmiry i do dziś jest miejscem licznych pielgrzymek.

Ciekawostki

Według pewnej teorii, imię posiada etruskie źródła, podobnie jak nazwy wielu rodów rzymskich. W Polsce imię występuje bardzo rzadko.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.