Imieniny Seweryna

👨 Seweryn ♂️

Do najbliższych imienin Seweryna zostały 92 dni, czyli 3 miesiące .

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Seweryn obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 23 października (środa), 19 listopada (wtorek), 8 stycznia (środa) i 8 czerwca (niedziela).

Pochodzenie imienia

Jest to imię pochodzenia łacińskiego, utworzone od imienia Severus (Sewer), zaś forma Severinus, Severina oznaczała „pochodzący od Sewera, syn Sewera”.

Charakterystyka osób noszących imię Seweryn

Seweryn to mężczyzna, który wyróżnia się ogromną mądrością oraz życzliwością do świata. Jest człowiekiem o wszechstronnej inteligencji oraz wspaniałym charakterze. Dużą wagę przykłada do wartości moralnych i cóż, spełnia się w roli duchownego przywódcy. Ceni sobie wartości moralne i to nimi kieruje się w życiu. Choć nie przejmuje się problemami finansowymi, to lubi wieść wygodne oraz komfortowe życie. Okazuje się być zaradnym człowiekiem, szczególnie, że jest niezwykle kreatywny orz twórczy.

Seweryn uwielbia pomagać innym i chętnie oferuje swoją pomocną dłoń. Jest urodzonym altruistą, który czerpie prawdziwą przyjemność z niesienia pomocy. Nie jest obojętny wobec cierpienia innych i często staje w obronie pokrzywdzonych. Nieraz przypomina dobrego anioła, zwłaszcza, że każdego traktuje z najwyższym szacunkiem. Jego postawa wzbudza powszechny podziw i często stawiany jest jako wzór do naśladowania. Co ciekawe, już od wczesnych lat, pomaganie staje się jego sensem życia i z takich działań odczuwa największą satysfakcję.

Często Seweryn otacza innych szczególną opieką i wyróżnia się wyjątkową wrażliwością. Odznacza się charyzmą i dobrocią, dlatego tak szybko wzbudza duże zaufanie. W życiu kieruje się intuicją, którą pomaga w niesieniu pomocy. Potrafi wczuć się w sytuacje innych i chętnie dzieli się dobrymi radami z potrzebującymi. Jest przy tym uparty oraz konsekwentny. Nie zważa na krytykę i na niepochlebne opinie, która powstają z zazdrości oraz zawiści. Seweryn potrafi osiągać sukcesy, ale przy tym zawsze zachowuje się skromnie. Nie chwali się zaszczytami i woli znajdować się w cieniu innych.

Seweryn szczególną wagę przykłada do wartości duchowych i nie zależy jemu na posiadaniu dóbr materialnych. Potrafi cieszyć się z każdej chwili, a życie traktuje jako największą wartość. Jest również bardzo uczuciowy i szybko angażuje się w związek. W miłości poszukuje kobiety, która wyróżnia się dobrocią oraz szlachetnością serca. Marzy o partnerce, która podobnie jak on, na pierwszym miejscu stawia wartości duchowe. Jest niezwykle wiernym oraz lojalnym partnerem, który dobro rodziny zawsze stawia na pierwszym miejscu. Dom traktuje jako ostoję bezpieczeństwa i dlatego jego ognisko domowe wyróżnia się ogromnym ciepłem oraz miłością.

Patron imienia

Patronem imienia jest Święty Seweryn z Noricum, urodzony ok. 410 roku w znakomitej rodziny rzymskiej. W 454 roku udał się o starożytnej prowincji Noricum (obecne tereny Austrii). Prowadził życie bardzo surowe i wiele godzin poświęcał na modlitwę. Święty zmarł 8 stycznia 482 roku. Obecnie jego relikwie znajdują się miasteczku Frattamaggiore pod Neapolem. W ikonografii św. Seweryn przedstawiany jest jako mnich lub pielgrzym. Do jego atrybutów należą anioł i dzban na oliwę.

Ciekawostki

Seweryn to imię znane od czasów średniowiecznych, jednak nigdy nie osiągnęło dużej popularności.

Daty imienin, które pojawiają się w kalendarzach, ale rzadziej lub bardzo rzadko są obchodzone.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.