Imieniny Seweryny

👩 Seweryna ♀️

Do najbliższych imienin Seweryny zostały 163 dni, czyli 5 miesięcy i 10 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Seweryna obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 1 listopada (piątek) i 19 listopada (wtorek).

Pochodzenie imienia

Seweryna jest imieniem pochodzenia łacińskiego. Imię to oznacza „ta, co niesie dobrą gwiazdę”.

Charakterystyka osób noszących imię Seweryna

Seweryna to kobieta, która sprawia wrażenie, że żyje we własnym świecie. Dużą wagę przykłada do rozwoju osobistego i dlatego nie można powiedzieć, że jest materialistką. Na pierwszym miejscu stawia wartości moralne, którymi kieruje się w życiu. Seweryna nie pozwala sobie na nieuczciwość z jej strony i woli mieć czyste sumienie niż zyskać bogactwo lub sławę.

Seweryna buduje poczucie własnej wartości na licznych sukcesach. Wyróżnia się wielkimi ambicjami i zazwyczaj odnosi prawie każdy cel. Bywa, że inspiruje innych do działania, szczególnie, że ma duży dar przekonywania. Posiada wiele uzdolnień, które sprawiają, że należy do niebanalnych osób. Chętnie angażuje się w społeczne działania i słynie ze swojej uczciwości. Nigdy nie oczekuje żadnej zapłaty za swoje dobre czyny i cóż, uwielbia pomagać innym.

Seweryna lubi spełniać się w roli ambitnej gospodyni domowej. Codziennie obowiązki nie nastręczają jej żadnych problemów i dlatego potrafi wszystko ze sobą pogodzić. To kobieta, która stawia wyraźną granicę między pracą a domem i cóż, nie ma dziedziny życia, w której nie odniosłaby dużego sukcesu.

Seweryna jest uparta i skoncentrowana na działaniu. Nic ani nikt nie jest w stanie oderwać jej uwagi od wykonywanej czynności, więc z każdego obowiązku wywiązuje się z perfekcją. Seweryna nie cierpi lenistwa i potrafi zmotywować innych do działania.

Również w pracy zawodowej wyróżnia się sumiennością oraz pracowitością. Chętnie wspina się po szczeblach kariery i dlatego nie można odmówić jej ambicji. Jednak zawsze potrafi zachować zdrowy umiar, szczególnie, że nie należy do osób, które za wszelką cenę chcą zdobyć sukces. Bywa, że posiada talent przywódczy i kieruje dużym zespołem ludzi. Potrafi odnaleźć się w roli lidera i należy przyznać, że jest mądrą szefową. Nie ocenia nikogo zbyt pochopnie i dlatego nie kieruje się pierwszym wrażeniem. Potrafi wybaczyć i nie chowa w sercu urazy, więc jej relacje z innymi trwają przez całe życie.

W miłości poszukuje partnera, który odznacza się mądrością oraz dobrocią serca. Nie jest miłośniczką krótkich związków, lecz dąży do budowania głębokich relacji. Jest przy tym bardzo wierna i cóż, nie w głowie jej romanse, lecz praca nad sobą. Potrafi stworzyć szczęśliwy związek oparty na miłości raz szacunku. Dlatego jej dom emanuje wyjątkowym ciepłem, które rozgrzewa serca domowników oraz gości.

Patron imienia

Patronką imienia jest św. Septymia Seweryna, wspominana razem ze swoim mężem, św. Flawiuszem Juliuszem Katerwiuszem i synem, św. Bassusem.

Ciekawostki

Imię to pojawiło się w Polsce w czasach poźniejszych i występowało głównie w szlacheckich rodach, np. wśród Dzieduszyckich i Sapiehów.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.