Imieniny Sławomira

👨 Sławomir ♂️

Do najbliższych imienin Sławomira zostało 159 dni, czyli 5 miesięcy i 7 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Sławomir obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 17 maja (piątek) i 5 listopada (wtorek).

Pochodzenie imienia

Sławomir to imię słowiańskie, złożone z dwóch elementów sławo- 'sława' i -mir 'pokój'. Istnieje teoria, według której człony tego imienia mogły ulec przestawieniu, przyczyniając się do powstania nowego imienia: Mirosław.

Charakterystyka osób noszących imię Sławomir

Sławomir to mężczyzna, który żyje we własnym świecie i jest raczej spokojną oraz zamkniętą w sobie osobą. Sławomir ma problemy z wyrażaniem emocji i wielką wagę przykłada do świata wewnętrznego. Nie przejmuje się sprawami materialnymi i nie dba o swoją przyszłość. Często sprawia wrażenie, że buja w obłokach i nie zważa na otoczenie innych ludzi. Czasami nie potrzebuje towarzystwa znajomych, zwłaszcza, że najlepiej czuje się pośród ulubionych lektur. A to wiedza i pasje wpływają na jego rozwój duchowy.
Sławomir potrzebuje wyjątkowego wsparcia ze strony najbliższych, szczególnie, że nie potrafi podjąć ważnych decyzji. Ucieka od wszelkich zobowiązań i najchętniej spędza czas w domu. Z natury jest pogodny i opanowany, dlatego bardzo trudno jest go wyprowadzić z równowagi. Dużą wagę przykłada do rozwoju osobistego i wyróżnia się wszechstronną wiedzą oraz niezwykle ciekawymi zainteresowaniami. To człowiek warty zaufania, gdyż nigdy nie dopuszcza się do zdrady i aktów nielojalności. Przyjaciele szanują go za wyznawane wartości moralne oraz umiłowanie harmonii. Sławomir jest gotowy do niesienia bezinteresownej pomocy, a jego postawa sprawia, że przypomina dobrego anioła. Nieraz porzucał swoje ambicje na rzecz szczęścia innych, zwłaszcza najbliższych. Dlatego rodzina zawsze może liczyć na pomocną dłoń Sławomira.
W życiu zawodowym, Sławomir najlepiej czuje się stanowiskach, które wymagają kreatywnej pracy, bowiem posiada artystyczną duszę. Niestety, oprócz licznych uzdolnień ma również kompleksy, które zakorzeniły się głęboko w jego duszy. Dlatego potrzebuje wsparcia ze strony bliskich, szczególnie, że musi uwierzyć w siebie. I gdy pokona swoje kompleksy, to odzyska szansę na odniesienie sukcesu.
W miłości, Sławomir poszukuje kobiety, która zadba o jego potrzeby i będzie ostoją spokoju. Od partnerki wymaga bezinteresownej miłości, a także wierności. Często Sławomir zrzuca na barki kobiety wszystkie obowiązki domowe, a sam zamyka się w swoim świecie. I tylko z cierpliwą oraz zaradną kobietą ma szanse na stworzenie szczęśliwego związku.

Ciekawostki

Imię Sławomir pojawiło się w polskich źródłach z XII wieku, w następujących formach: Sławek, Sławko, Sławosz. Od imienia tego pochodzą również nazwiska, takie jak Sławek, Sławkowski, a także nazwa miejscowa Sławków.

Data imienin, która pojawia się w kalendarzach, ale rzadziej jest obchodzona.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.