Imieniny Sławomiry

👩 Sławomira ♀️

Do najbliższych imienin Sławomiry zostały 294 dni, czyli 9 miesięcy i 19 dni.

Sławomira obchodzi swoje imieniny najczęściej 23 grudnia (poniedziałek)

Pochodzenie imienia

Sławomira to staropolskie imię żeńskie, złożone z członów sławo- ("sława") i -mira ("pokój, spokój, dobro"). Imię dosłownie oznacza "sławiąca pokój".

Charakterystyka osób noszących imię Sławomira

Jaka jest Sławomira? To kobieta, która wyróżnia się wielką wytrwałością. Sławomira przypomina wulkan energii, który wprawia w ruch całe otoczenie. Należy do aktywnych osób, które pobudzają innych do działania. Sławomira twardo stąpa po ziemi i raczej nie ulega emocjom. Woli wieść dość poukładane życie niż rzucać się w wir przygód. Jest przy tym bardzo uparta i dlatego nie rozczula się nad sobą. Zawsze dąży wytrwale do celu i cóż, nie rezygnuje z obranej drogi z powodu porażek. Odważnie walczy ze wszelkimi przeciwnościami losu.

Sławomira posiada niespotykaną mądrość. Nie marnuje życia, ale każdą chwilę traktuje, jako okazje do zdobycia doświadczenia życiowego. Jest również bardzo wrażliwa na otaczający ją świat. Nie przechodzi obojętnie wobec cierpienia potrzebujących i z każdym potrafi podzielić się dobrym słowem. Często stawia problemy innych nad własne i cóż, to otoczeniu poświęca najwięcej czasu. Sławomira jest także tradycjonalistką, która wyznaje w życiu określone zasady. Zawsze stara się kierować pewnymi wartościami moralnymi, które sprawiają, że stawiana jest jako wzór do naśladowania.

W pracy zawodowej Sławomira wyróżnia się pracowitością oraz sumiennością. Chętnie wykonuje wszelkie zadania i nie ucieka od odpowiedzialności. Lubi zdrową rywalizację i bywa, że odnosi sukcesu na polu zawodowym. Jednak nie wspina się po szczeblach kariery za wszelką cenę i dlatego ceniona jest wśród innych współpracowników. Sławomira spełnia się na stanowiskach związanych z rozwojem osobistym, bowiem jest bardzo ambitna i nie jest zadowolona podrzędnymi rolami. Lubi znajdować się w centrum zainteresowania, bowiem chętnie przewodzi innym. Należy przyznać, że posiada talent przywódczy i jest wyjątkowo dobrą szefową.

W miłości Sławomira poszukuje mężczyzny zaradnego i o tradycyjnych poglądach. Nie jest zwolenniczką szalonych romansów, lecz woli zaangażować siły na budowanie trwałego związku. Jest wierną oraz lojalną partnerką, która wyjątkowo dba o swoją rodzinę. Dobro najbliższych stawia na pierwszym miejscu i dlatego domownicy nie mogą narzekać na brak zainteresowania z jej strony. Często to Sławomira jest autorytetem i należy przyznać, że to ona sprawuje niekwestionowaną władzę w domu.

Ciekawostki

W dokumentach imię Sławomira poświadczone jest od 1386 roku, w następujących formach: Sławna, Sławka, Sławnica, Sławocha. Od tego imienia pochodzą również nazwy kilku miejscowości: Sławka Wielka i Mała.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.