Imieniny Sonii

👩 Sonia ♀️

Do najbliższych imienin Sonii zostało 81 dni, czyli 2 miesiące i 20 dni.

Sonia obchodzi swoje imieniny najczęściej 15 maja (środa)

Pochodzenie imienia

Imię to jest pochodzenia greckiego i funkcjonuje w niektórych krajach jako forma Zofii.

Charakterystyka osób noszących imię Sonia

Sonia to kobieta, która wyróżnia się wielką wytrwałością. Zawsze osiąga zamierzony cel i nigdy nie poddaje się w obliczu porażki. Potrafi wcielić w życie każdy plan i nie ma dla niej rzeczy niemożliwej do spełnienia. Przy tym odznacza się spokojem oraz opanowaniem, które nieraz ratuje ją w przypadku problemów. Często przypomina niewzruszony głaz i tak naprawdę, to nikt ani nic nie jest w stanie wyprowadzić jej z równowagi. Uważa, że zawsze należy zachować spokój, bowiem tylko opanowanie może zapobiec dalszym kłopotom.

Sonia jest również przedsiębiorcza oraz zaradna. Nigdy nie czeka z założonymi rękami, lecz sama podejmuje ważne decyzje. Jest przy tym bardzo odpowiedzialna i nigdy nie ucieka przed konsekwencjami swoich działań. W życiu kieruje się zarówno rozsądkiem jak i intuicją, która pozwala na przejrzenie każdego ludzkiego charakteru. Sonia nie marnuje swojego potencjału, ale potrafi wykorzystać nadarzającą się okazję. Zawsze widzi szansę na zmianę swojego losu i dlatego stara się nie przejmować problemami. Dostrzega jasne strony i wie, że optymizm może pomóc w znalezieniu wyjścia z najgorszych tarapatów.

Sonia jest również towarzyską osobą i niechętnie spędzą czas w samotności. Potrafi z każdym znaleźć wspólny język i bywa, że zjednuje sobie grono wiernych przyjaciół. Stara się nikogo nie osądzać pochopnie, więc zazwyczaj gotowa jest do zawierania kolejnych znajomości. Należy przyznać, że ma wyjątkowy talent dyplomatyczny, dzięki któremu dociera do każdej osoby.

Sonia lubi zmiany w swoim życiu i szybko dostosowuje się do nowej sytuacji. Nie potrzebuje długiego czasu do zaaklimatyzowania się, więc jej życie nieraz przypomina wielką przeprowadzkę. Często gotowa jest do porzucenia dotychczasowego życia i rozpoczęcia kolejnego etapu w życiu. Jednak należy przyznać, że jest wyjątkowo odporna psychicznie i nie załamuje się w najgorszych sytuacjach.

Również w pracy zawodowej jej temperament oraz równowaga psychiczna sprzyjają jej na wielu stanowiskach. Jest odporna na stres i dlatego spełnia się jako lider. Lubi rywalizację, lecz nie zawsze uczestniczy w wyścigu szczurów. Często powoli wspina się po szczeblach kariery, lecz taka sytuacja w niczym jej nie przeszkadza.

W miłości, Sonia poszukuje partnera zaradnego oraz odpowiedzialnego. Najczęściej decyduje się na związek z mężczyzną o podobnym do niej charakterze, bowiem nie jest zwolenniczką rutyny w życiu. Przyciąga zainteresowanie panów swoim wesołym oraz sympatycznym charakterem. Jednak ona nie rzuca się w wir miłosnych przygód, lecz woli stworzyć związek z jednym partnerem. Często marzy o mężczyźnie, który będzie również jej najlepszym przyjacielem. Choć jej życie jest przygodą, to w przypadku prawdziwej miłości jest gotowa do ustabilizowania swojego losu.

Ciekawostki

Imię to jako oddzielna forma posiadało negatywną opinię Rady Języka Polskiego.

Znani imiennicy

Sonia Bohosiewicz - aktorka, artystka kabaretowa i piosenkarka

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.