Imieniny Stanisławy

👩 Stanisława ♀️

Do najbliższych imienin Stanisławy zostało 15 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Stanisława obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 5 sierpnia (poniedziałek), 13 listopada (środa) i 8 maja (czwartek).

Pochodzenie imienia

Stanisława to staropolskie imię żeńskie, złożone z członu Stani- , oznaczającego "stać, stać się, stanąć" oraz członu -sława ("sława"). Imię również wywodzi się od słów oznaczających "stań się sławną".

Charakterystyka osób noszących imię Stanisława

Stanisławy słynną ze swojej wielkiej pracowitości oraz ambicji w życiu zawodowym. To kobiety, które zawsze poszukują sobie praktycznych zajęć, więc nie znają znaczenia słowa nuda. Stanisławy nieraz spędzają czas w przemierzaniu nowych dróg do rozwoju i nie trwonią życia na ulotne przyjemności. Nie przejmują się opinią innych osób i zawsze kierują się własnymi przekonaniami.
Stanisławy wyróżniają się altruistyczną postawą i gotowością do niesienia bezinteresownej pomocy wszystkim potrzebującym. To urodzone działaczki społeczne i filantropki. Bardzo przejmują się problemami innych osób i zazwyczaj dzielą się doskonałymi radami, które pomagają wyjść z najgorszych tarapatów.
Stanisławy cieszą się wyjątkową sympatią otoczenia i wzbudzają powszechny szacunek w lokalnej społeczności. Często swoim urokiem osobistym zjednują sobie nieznajomych i dzięki swojej radości, wprowadzają do otoczenia optymistyczny nastrój. Stanisławy uwielbiają podróżować i poznawać nowe kultury. To one zdobywają szczyty i przemierzają niezmierzone tereny w poszukiwaniu nowych wrażeń oraz wiedzy. Nie można odmówić im zaradności życiowej, gdyż zawsze znajdują sobie ciekawe zajęcie zarobkowe i nie musza martwić się o finanse.
W życiu uczuciowym Stanisławy nie oczekują szalonych przygód miłosnych, lecz pewnej stabilizacji. Nie poszukują za wszelką cenę partnera życiowego, ale nieraz czekają na tego jedynego. Stanisławy choć cieszą się zainteresowaniem u płci przeciwnej to najczęściej nie mają czasu na przelotne flirty. Zazwyczaj unikają męskiego towarzystwa i trzymają dystans w relacjach damsko-męskich. Ale gdy wreszcie zdecydują się na związek to gotowe są do wszelkich poświęceń w imię miłości. To wierne i lojalne towarzyszki, które mogą jednak epatować pewną oziębłością, gdyż obawiają się zranienia lub porzucenia. Dlatego wolą na początku głęboko poznać potencjalnego kandydata na partnera niż rzucać się w wir miłości. Stanisławy potrafią doskonale wywiązać się z roli matek i żon, bowiem w przypadku prawdziwych uczućl stawiają dobro rodzinny nad własne szczęście.

Ciekawostki

Imię Stanisława pojawiło się w Polsce w XIII wieku. Obecnie to coraz rzadziej nadawane imię nowo narodzonym dzieciom. Męską formą imienia jest Stanisław, Stasław, Tasław.

Data imienin, która pojawia się w kalendarzach, ale rzadziej jest obchodzona.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.