Imieniny Stefanii

👩 Stefania ♀️

Do najbliższych imienin Stefanii zostało 69 dni, czyli 2 miesiące i 7 dni.

Stefania obchodzi swoje imieniny najczęściej 2 września (poniedziałek)

Pochodzenie imienia

Imię Stefania pochodzi od męskiego imienia Stefan, wywodzącego się od rzeczownika stéphanos oznaczającego 'wieniec, koronę'.

Charakterystyka osób noszących imię Stefania

Stefanie to wulkany energii, które wprawiają w ruch całe otoczenie. To wielkie optymistki oraz ekstrawertyczki, zawsze wnoszące radość oraz poprawiające humor. Kobiety o tym imieniu zazwyczaj chcą znajdować się w centrum uwagi i robią wszystko aby zwrócić uwagę otoczenia na swoją postać. To huragany, które wprowadzają wielkie zamieszanie do własnego życia i życia najbliższych. Nie cierpią znajdować się na drugim miejscu i zawsze wychodzą przed szereg.

Stefanie nigdy nie są obojętne wobec otoczenia i uważają, że należy zawsze interesować się sprawami najbliższych osób. To kobiety, które można tylko kochać lub nienawidzić, bowiem zazwyczaj wzbudzają skrajne emocje. Stefanie uwielbiają spędzać wolny czas w gronie bliskich przyjaciół i uczestniczyć w zażartych dyskusjach. To osoby wyróżniające się dużymi zdolnościami krasomówczymi i nieraz przekonują największych sceptyków do swoich racji. Stefanie potrafią oczarować towarzystwo własną inteligencją, a także obyciem i poziomem kultury.

Stefanie mogą pochwalić się dużym powodzeniem u płci przeciwnej. Jednak w życiu uczuciowym nie przejmują inicjatywy i wolą poczekać na pierwszy ruch ze strony mężczyzny. To kulturalne osoby, zawsze ceniące odpowiednie zachowanie, więc kandydaci bez manier nie mają żadnych szans na zdobycie serca tych kobiet. Często Stefanie ukrywają pod uśmiechem zły nastrój, gdyż nie chcą obarczać innych osób swoimi problemami lub smutkami. Dlatego postrzegane są jako radosne i pełne entuzjazmu, lecz ten optymizm może być jedynie maską, skrywającą prawdziwe uczucia.

Stefanie to niezależne dusze, które uciekają przed jakąkolwiek próbą zdominowania ich woli. Nie zmieniają przekonań pod wpływem otoczenia i zawsze kierują się własnym rozsądkiem. To urodzone altruistki, gotowe do wielkich poświęceń. Nigdy nie odmówią udzielenia pomocy i nieraz stawiają szczęście najbliższych nad własne. Stefanie to również społeczne działaczki, chętnie aktywizujące lokalne społeczeństwo.

Stefanie cenią sobie wierność oraz lojalność i podobną postawę oczekują od najbliższych. W życiu uczuciowym, potrzebują pewnej dozy wolności i nieraz wymagają od partnera uznania ich niezależności. To kobiety, które wiedzą czego chcą od życia i uparcie dążą do osiągnięcia postawionego celu. Stefanie są wspaniałymi przyjaciółkami oraz partnerkami, lecz pod warunkiem, że będą mogły zachować swoją niezależność.

Patron imienia

Patronką imienia jest Stefania Quinzani, błogosławiona katolicka i włoska tercjarka dominikańska. Kobieta od siódmego roku życia doznawała wizji świętych i bardzo wcześnie złożyła śluby ubóstwa, czystości i posłuszeństwa Chrystusowi. Na znak mistycznych zaślubin otrzymała pierścień, zaś po śmierci zakonnika, który nauczał ją katechizmu została obdarzona stygmatami. W XV wieku wstąpiła do dominikanek i tam założyła wspólnotę Sióstr Trzeciego Zakonu Dominikanek w Soncino. W klasztorze przeżywała liczne mistyczne ekstazy, o których świadczą zeznania dwudziestu jeden świadków. Według legendy posiadała dar czytania w myślach, rozpoznawania uczuć ludzi, uzdrawiania i proroctwa. Jej kult został spopularyzowany przez dominikanów: Bartholomeo'a z Mantua i Battista z Salò, zaś jej wspomnienie liturgiczne obchodzone jest 2 stycznia.

Ciekawostki

Pierwsze informacje o tym imieniu pojawiły się na ziemiach polskich w XIX wieku. To również żeński odpowiednik męskiego imienia Stefan.

Daty imienin, które pojawiają się w kalendarzach, ale rzadziej lub bardzo rzadko są obchodzone.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.