Imieniny Sylwii

👩 Sylwia ♀️

Do najbliższych imienin Sylwii zostało 14 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Sylwia obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 9 lipca (wtorek) i 3 listopada (niedziela).

Pochodzenie imienia

Sylwia to imię pochodzenia łacińskiego, wywodzące się ze słowa Silvius, oznaczającego „las” lub „leśna, dzika, żyjąca w lesie”.

Charakterystyka osób noszących imię Sylwia

Sylwie to niezwykle ambitne oraz konsekwentne osoby, które uparcie dążą do osiągnięcia celu. Nie zostawiają niczego na ostatnią chwilę i zawsze wzorowo wypełniają swoje obowiązki. Nie pozwalają sobie na rezygnację i często stawiają przed sobą wysokie wymagania. Bardzo poważnie traktują swoje zadania, przez co postrzegane są jako odpowiedzialne osoby. Nigdy nie cofają się w przypadku porażki i odważnie walczą ze wszelkimi przeciwnościami losu. Nie rezygnują, lecz walecznie dążą do osiągnięcia sukcesu. Wierzą, że tylko ciężka i wytrwała praca przynosi satysfakcjonujące owoce, więc cenią sobie efekty zdobyte pewnym poświęceniem.
Sylwie dokładnie wybierają sobie towarzystwo, bowiem najlepiej czują się wśród mądrych i doświadczonych osób. Na pierwszym miejscu stawiają wierność oraz lojalność, więc nigdy nie zdradzają najbliższych i zawsze gotowe są do wielkich poświęceń. W życiu uczuciowym, nie czekają na pierwszy krok ze strony mężczyzny, lecz to one przejmują inicjatywę i próbują zbliżyć się do potencjalnego kandydata na partnera. Sylwie emanują ciepłym urokiem, który przyciąga interesujących przedstawicieli płci przeciwnej. Nie można powiedzieć, że to kobiety banalne, bowiem wyróżniają się złożoną osobowością i nieraz w sobie skrywają wiele tajemnic. Jednak nie każdy może odkryć ich zagadki, bowiem tylko wybrane osoby dopuszczone są do poznania tych sekretów.
Sylwie to pewne siebie osoby, które potrafią osiągnąć spektakularne sukcesy. Z natury są wesołe i radosne, więc optymistycznie patrzą w przyszłość. Nie zamartwiają się, lecz aktywnie dążą do rozwiązania danego problemu. Nie przejmują się opiniami otoczenia, ale mają tendencję do wyrażania złośliwych uwag, zwłaszcza pod adresem osób, których nie darzą sympatią.
To odpowiedzialne kobiety, które potrafią doskonale zadbać o gniazdo rodzinne. Jednak często mogą mieć problemy z wyrażaniem uczuć, przez co trzymają dystans, zwłaszcza w relacjach damsko-męskich. Ale gdy na swojej drodze spotkają prawdziwą miłość, to gotowe są do wszelkich poświęceń. Nieraz w imię miłość podejmują radykalne decyzje, które na szczęście, zawsze okazują się prawidłowe. W pracy zawodowej, Sylwie słyną ze swojej wytrwałości i często mogą zbyt mocno przejmować się sprawami finansowymi.

Patron imienia

Patronką imienia jest święta Sylwia, czczona w Brescji. Według lokalnego martyrologium była święta dziewicą, pochowaną w kościele Św. Jana Ewangelisty. Nie istnieją jednoznaczne źródła mówiące o tej świętej, lecz na podstawie wielu źródeł ustalono, że Sylwię należy utożsamiać z towarzyszką Melanii Starszej, o której wspominał Palladiusz w Historia Lausiaca. Podobno była szwagierką eks-prefekta Rufina i razem z towarzyszami pielgrzymowała po Palestynie i Egipcie. Obecnie świętą wspomina się 15 grudnia, głównie w miejscu jej kultu, znajdującego w się w Brescji.

Ciekawostki

Imię Sylwia był to przydomek rzymskiej kapłanki, matki Romulusa i Remusa.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.