Imieniny Tamary

👩 Tamara ♀️

Do najbliższych imienin Tamary zostało 287 dni, czyli 9 miesięcy i 14 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Tamara obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 4 maja (niedziela) i 3 czerwca (wtorek).

Pochodzenie imienia

Imię jest współczesną formą żeńskiego imienia semickiego Tamar, oznaczającego w imieniu aramejskim „palma daktylowa”.

Charakterystyka osób noszących imię Tamara

Tamara to kobieta, która wyróżnia się wielką energią do działania. Nigdy nie potrafi znaleźć sobie miejsca i dlatego jej życie przypomina wielką niespodziankę. Często przypomina żywy wulkan energii i to ona wprawia w ruch całe otoczenie. I mimo, że nie może narzekać na nadmiar wolnego czasu, to jednak taka sytuacja w niczym jej nie przeszkadza. Zawsze potrafi znaleźć sobie praktyczne zajęcie i dlatego odznacza się niespotykaną twórczością.

Tamara wzbudza ogromną sympatię otoczenia. Otoczona jest ludzką życzliwością, bowiem emanuje naturalnym urokiem i cóż, warta jest najgłębszego zaufania. Potrafi dochować każdej tajemnicy, więc zazwyczaj może pochwalić się dużym gronem bliskich przyjaciół. Lubi nawiązywać nowe znajomości i dlatego nie może narzekać na samotność. Chętni przebywa poza domem, więc jej życie wyróżnia się ciekawymi chwilami. Ona lubi podejmować ryzyko i często bierze udział w najróżniejszych rywalizacjach. Ale nawet w przypadku porażki, nie poddaje się i dalej walczy ze wszelkimi przeciwnościami losu.

Tamara miewa chwiejnie nastroje i bywa, że nie każdy akceptuje jej zachowanie. Często wpada w melancholijny nastrój i zdarza się, że na każdą sytuacje zachowuje się dość emocjonalnie. Przejmuje się opiniami na swój temat i dlatego nie potrafi szubko wybaczać. Długo nosi w sobie urazę i cóż, musi minąć dłuższy czas, zanim zdecyduje się na pełne wybaczenia. Ale nawet w tej sytuacji, sprawdza się powiedzenie, że wybacza, lecz nie zapomina.

W pracy zawodowej wyróżnia się wielkimi ambicjami. Nie satysfakcjonuje ją rutynowe czynności, więc poszukuje stanowisk związanych z kreatywnym oraz twórczym myśleniem. Często wspina się po szczeblach kariery i nie spocznie, dopóki nie osiągnie założonego celu. Bywa, że zmierza do celu po przysłowiowych trupach i w takich sytuacjach nie potrafi zrozumieć pretensji otoczenia.

W miłości, poszukuje ambitnego oraz zaradnego partnera. Lubi wieść wygodne oraz komfortowe życie, więc zwraca uwagę na materialne aspekty przyszłego partnera. Potrafi stworzyć spełniony związek, ale pod warunkiem, że mężczyzna zadba o jej potrzeby. Jednak zawsze musi mieć swoje zdanie i nawet w codziennych obowiązkach, to ona decyduje o każdej sprawie. Bywa, że traktowana jest jako autorytet, zwłaszcza w dziedzinach finansowych.

Patron imienia

Patronką imienia jest święta Tamara, kólowa Gruzji. Była najstarszą córką króla Jerzego III i Burudukan, córki króla Alanii – Kuddana. W 1178 jej ojciec ogłosił ją współwładczynią i następczynią tronu Gruzji. Okres jej panowania uznawany jest za "Złoty Wiek" Gruzji. Królowa zmarła w 1213 roku i według legendy została pochowana w sekretnym miejscu w monastyrze Gelati, niedaleko Kutaisi, w zachodniej Gruzji. Werdług historyków gruzińskich królowę pochowano ją w jednej w nisz klasztoru.

Ciekawostki

Imię to nosiła królowa Gruzji, żyjąca na przełomie XII i XIII wieku. Imię to przedostało się do Rosji przez Kaukaz i nie zdobyło w Polsce większej popularności.

Data imienin, która pojawia się w kalendarzach, ale rzadziej jest obchodzona.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.