Imieniny Teodory

👩 Teodora ♀️

Do najbliższych imienin Teodory zostało 315 dni, czyli 10 miesięcy i 11 dni.

Teodora obchodzi swoje imieniny najczęściej 1 kwietnia (wtorek)

Pochodzenie imienia

Teodora jest imieniem pochodzenia greckiego, oznaczającym osobę darowaną przez Boga.

Charakterystyka osób noszących imię Teodora

Jaka jest Teodora? To kobieta, która wyróżnia się talentem organizatorskim. Potrafi przewodzić innym, więc zazwyczaj spełnia się w roli liderki. Uwielbia spełniać odpowiedzialne funkcje i dlatego można powiedzieć, że nigdy nikogo nie zawodzi. Teodora jest typową tradycjonalistką, która twardo stąpa po ziemi. W życiu kieruje się określonymi zasadami i nigdy nie zmienia zdania pod wpływem otoczenia. Jest przy tym bardzo uparta i dlatego zawsze zmierza własnymi ścieżkami. Należy przyznać, że jest indywidualistką, która wyróżnia się z tłumu szarych ludzi.

Teodora posiada dobrze rozwinięty instynkt, dzięki któremu nikt nic nie ukryje przed nią. Jest uważną obserwatorką, więc widzi więcej niż otoczenie. Nie jest również zbyt otwarta i dlatego każdą nieznajomą osobę traktuje z dużą dozą nieufności. Nie wierzy ludziom i nie chętnie nawiązuje nowe znajomości. Ale mimo tej postawy, nie jest samotnikiem, bowiem lubi spędzać czas w gronie najbliższych.

Teodora posiada wielką mądrość oraz doświadczenie życiowe. Często służy innym dobrą radą, nie oczekując nic w zamian. Niestety, ale może mieć tendencję do narzucania otoczeniu własnej woli, bowiem uważa, że musi mieć wszystko pod kontrolą. Bywa dość apodyktyczna i nie zawsze zwraca uwagę na uczucia innych. Przy tym jest bardzo szczera i zazwyczaj mówi to, co myśli. I choć taka postawa nie zawsze wzbudza sympatię, to jednak ona nie przejmuje się krytycznymi uwagami pod swoim adresem.

Również w pracy zawodowej, Teodora wyróżnia się wytrwałością oraz ambicją. Uwielbia rywalizację, więc, często staje w szranki z innymi współpracownikami. Chętnie wspina się po szczeblach kariery i lubi odnosić sukcesy. Nie marnuje sił na różne zadania, lecz woli skupić się na dążeniu do określonego sukcesu.
Choć Teodora jest bardzo uparta i szczera, to jednak wzbudza sympatię otoczenia. Często do niej lgną osoby, które potrzebują wsparcia i opieki, bowiem ona lubi otaczać innych wyjątkową troską.

W miłości, Teodora poszukuje mężczyzny o łagodnym charakterze. Lubi sprawować w domu władzę, więc nie czuje się szczęśliwa, gdy musi zrezygnować z własnych potrzeb. Teodora posiada gorący temperament ukryty pod maską chłodnej kobiety. Jednak pod wpływem odpowiedniego mężczyzna zaczyna otwierać swoje serce. A w codziennym życiu jest niekwestionowanym autorytetem, bowiem to ona ma zawsze ostatnie słowo i cóż, lubi decydować za innych.

Patron imienia

Patronką imienia jest Teodora, męczennica rzymska. Informacje o niej pojawiają się w Passio Alexandri, Eventii et Theoduli oraz Passio Balbinae. Według źródeł była siostrą męczennika Hermesa i za cesarza Aureliana została ścięta. Jej ciało pochowano na cmentarzu przy Via Salaria.

Ciekawostki

Imię to pojawiło się w Polsce w XV wieku. Imię Teodora nosiła cesarzowa bizantyjska, od 527 roku żona cesarza Justyniana Wielkiego.

Data imienin, która pojawia się w kalendarzach, ale rzadziej jest obchodzona.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.