Imieniny Teodozji

👩 Teodozja ♀️

Do najbliższych imienin Teodozji zostały 254 dni, czyli 8 miesięcy i 11 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Teodozja obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 2 kwietnia (środa) i 29 maja (czwartek).

Pochodzenie imienia

Teodozja to imię pochodzenia greckiego i żeński odpowiednik imienia Teodozy. Imię to oznacza "dana od Boga".

Charakterystyka osób noszących imię Teodozja

Jaka jest Teodozja? To kobieta pełna tajemnic. Żyje we własnym świecie i nie każdemu pozwala na odkrycie jej sekretów. Często woli spędzać chwile w swoich samotniach, bowiem nie należy do dusz towarzystwa. Jest bardzo cichą oraz spokojną osobą, która ma tendencje do mistycyzmu. W sercu Teodozji kryje się wielka wrażliwość oraz empatia, które sprawiają, że nieraz jest przyrównywana do anioła.

Teodozja posiada wiele niesamowitych uzdolnień, które pomagają jej w życiu. Często dużą wagę przykłada do rozwoju osobistego i dlatego może pochwalić się wszechstronną wiedzą. Nie jest zwolenniczką wielkich zmian w swoim życiu i woli angażować się w dość rutynowe czynności. Choć z natury jest bardzo nieśmiała, to jednak uwielbia pomagać innym. Nigdy nie oczekuje za swoją pomoc żadnej zapłaty i bywa, że gotowa jest do wielkich poświęceń. Kocha ludzi i otaczający ją świat, więc z radością patrzy w przyszłość. Nie przejmuje się własnymi problemami, lecz często jest powierniczką otoczenia. To inni przychodzą do niej ze swoimi problemami, oczekując dobrej rady lub wsparcia. A ona nigdy nie szczędzi podtrzymujących na duchu słów i potrafi wskazać odpowiednią drogę.

Teodozja nie przykłada większej wagi do spraw materialnych i cóż, żyje między niebem a ziemią. Jednak zawsze może liczyć na pomoc ze stronny najbliższych, więc jej życie jest dość spokojne. Choć nie jest zbytnio energiczna, to jednak potrafi innych zachęcić do działania. Często angażuje się w społeczne akcje, święcąc swoim przykładem.

W pracy zawodowej, Teodozja wyróżnia się sumiennością ora pracowitością. Choć nie należy do przebojowych osób, to jednak potrafi odnieść sukces. Nie wspina się po szczeblach kariery za wszelką cenę, lecz stara się stawiać na pierwszym miejscu wartości moralne. Zawsze chętnie pomaga innym, więc współpracownicy darzą ją ogromną sympatią oraz szacunkiem. Teodozja spełnia się na stanowiskach związanych z kreatywnym podejściem, jednak powinna unikać działania pod presją, bowiem stres jej nie służy. Dlatego chętnie wykonuje rutynowe czynności, które nie wprowadzają wielkich zmian w jej życiu.

W miłości, Teodozja poszukuje spokojnego oraz o łagodnym charakterze partnera. Nie lubi wdawać się w szalone romanse i raczej unika męskiego towarzystwa. Choć emanuje naturalnym urokiem oraz spokojem, to jednak nie korzysta ze swoich zalet i nie należy do łamaczek serc. Woli zaangażować swoje siły w budowanie trwałej relacji, gdyż zależy jej na szczęściu rodzinnych. Młodość traktuje, jako szansę na niesienie pomocy, więc dopiero w późniejszym wieku postanawia ustabilizować swoje życie miłosne. Potrafi stworzyć szczęśliwy związek, pełne spokoju oraz miłości.

Patron imienia

Patronką imienia jest Teodozja z Cezarei. Informacja o niej pojawiła się w dziele „O męczennikach palestyńskich”. Patronka urodziła się w 290 roku w Tyrze. Według podania zwróciła się do skazanych na śmierć, aby pamiętali o niej po przyjściu do Pana. Za te słowa została w okrutny sposób okaleczona, a potem wrzucona do morza. Zginęła 2 kwietnia w 307 roku.

Ciekawostki

Wśród patronek o tym imieniu pojawiły się pięć świętych. Jednakże większość informacji o nich jest zbyt fragmentaryczna lub stanowią powtórzenia.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.