Imieniny Teofila

👨 Teofil ♂️

Do najbliższych imienin Teofila zostało 70 dni, czyli 2 miesiące i 9 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Teofil obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 2 października (środa) i 27 kwietnia (niedziela).

Pochodzenie imienia

Teofil to imię pochodzenia greckiego, oznaczające "miły Bogu".

Charakterystyka osób noszących imię Teofil

Teofil to mężczyzna o niezwykłych ambicjach i walecznym sercu. Nigdy nie poddaje się w przypadku porażki, lecz odważnie walczy ze wszelkimi przeciwnościami losu. Nie ucieka przed zobowiązaniami i można stwierdzić, że stawia czołowo wszystkim problemom. Teofil posiada wszechstronną inteligencję oraz wyjątkowe zainteresowania. Uwielbia poświęcać czas na zdobywanie wiedzy i cóż, ma szansę na odniesienie naukowego sukcesu.

Jednak Teofil ma pewną wadę, która może podcinać jego skrzydła. I jest to nadmierne przeczulenie na własnym punkcie. Przejmuje się opinią otoczenia i każdą krytykę bierze do serca. Często popada w najróżniejsze kompleksy i nie potrafi uwierzyć we własne siły. Nie należy do obiektywnych osób i zawsze przejmuję się oceną innych. A taka postawa może sprawić, że zgubi swoją tożsamość i nie zrealizuje własnych marzeń z obawy przed krytyką. Ale Teofil pragnie również zachować swoją wolność i niechętnie poddaje się czyjeś woli. W życiu kieruje się własnymi poglądami, choć zawsze próbuje dostosować się do otoczenia.

Teofil bywa bardzo dumny i nie lubi prosić innych o pomoc. Najchętniej chciałby osiągnąć całkowitą samodzielność i niezależność, ale kompleksy nie pozwalają na wykorzystanie całego potencjału tkwiącego w licznych zdolnościach Teofila. I tylko odpowiednia postawa najbliższych sprawi, że Teofil odzyska wiarę we własne możliwości. W pracy zawodowej, wyróżnia się odpowiedzialnością oraz samodzielnością. Potrafi wywiązać się ze swoich obowiązków i należy do terminowych pracowników. Ale nadmierna ambicja może sprawić, że Teofil nie będzie mierzył swoich sił na zamiary i tak po niedługim czasie, obowiązki zaczynają jego przerastać.

W życiu miłosnym, Teofil poszukuje kobiety, która bezwarunkowo pokocha jego osobę. Nie czuje się pewnie w towarzystwie pań i najchętniej czeka na pierwszy krok ze strony kobiety. Jest wiernym oraz lojalnym partnerem, więc jego związki okazują się szczęśliwe. Teofil dużą wagę przykłada do wartości rodzinnych i to dobro najbliższych stawia na pierwszym miejscu. A w imię rodzinnego szczęścia może porzucić swoje ambicje, które potrafią zaburzyć spokój najbliższych.

Patron imienia

Patronem imienia jest św. Teofil, męczennik. Święty był dowódcą garnizonu cesarskiego na jednej z wysp greckich za czasów cesarzowej Ireny. W czasie wyprawy arabskiej został pojmany i wzięty do niewoli. Męczennik został uwięziony na Cyprze. Po bezskutecznych próbach namówienia go na przejęcie islamu, został rozszarpany przez tłum 30 stycznia 792 roku. W ikonografii Świętego przedstawia się z okrętem, czasami z obrazem Matki Bożej.

Ciekawostki

Teofil to imię, które w Polsce od początku zaistnienia nie zdobyło większej popularności. Polskim odpowiednikiem tego imienia jest Bogumił.

Daty imienin, które pojawiają się w kalendarzach, ale rzadziej lub bardzo rzadko są obchodzone.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.