Imieniny Teresy

👩 Teresa ♀️

Do najbliższych imienin Teresy zostały 74 dni, czyli 2 miesiące i 13 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Teresa obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 3 października (czwartek) i 15 października (wtorek).

Pochodzenie imienia

Teresa to imię żeńskie pochodzenia greckiego. Podobno wywodzi się od słowa oznaczającego "mieszkanka wyspy Thera”. Istnieje również teoria mówiąca, że imię jest żeńską formą bizantyńskiego imienia męskiego Tarásios.

Charakterystyka osób noszących imię Teresa

Teresy to kobiety, które wyróżniają się upartym i ambitnym charakterem. W życiu cenią sobie stabilizację finansową i uwielbiają otaczać się pięknymi oraz drogimi przedmiotami. Najchętniej przebywają na łonie natury i często uciekają w podobne miejsca od miejskiego zgiełku. Teresy wyjątkowo dbają o poprawne stosunki z otoczeniem i cenią sobie wpływowe znajomości. Nie lubią podejmować radykalnych decyzji i z obawą patrzą w przyszłość. Nie marnują życia na ulotne przyjemności, lecz poświęcają swój wolny czas na zdobywanie praktycznych umiejętności życiowych, które przynoszą wymierne korzyści.
Teresy potrafią wiele osiągnąć, bowiem zaskakują otoczenie swoją zaradnością życiową. W życiu kierują się uczciwością oraz sprawiedliwością, więc nigdy nie posuną się do zdrady lub oszustwa w celu osiągnięcia sukcesu. To urodzone działaczki, które zawsze są w ruchu i nie lubią spędzać bezczynnie czasu. W życiu rodzinnym stawiają na dobrą atmosferę i zgodne relacje. Często podejmują decyzję pod wpływem intuicji oraz empatii. Nieraz taka postawa pomaga w rozwiązywaniu problemu, lecz pod warunkiem, że nie będą kierowały się jedynie porywami serca, lecz posłuchają głosu rozsądku.
W miłości, Teresy poszukują energicznych partnerów, którzy zapewnią im życie pełne przygód. Nie cierpią rutyny i nudy, więc mogą zdecydować się na szalone romanse. Od mężczyzn wymagają dużej zaradności życiowej, bowiem nad romantyczne uniesienia stawiają zasobne konta bankowe. Jednak to nie znaczy, że są tylko materialistkami, gdyż również przykładają dużą wagę do rozwoju duchowego.
Teresy nie posiadają licznego grona przyjaciół, lecz dokładnie wybierają sobie znajomych. Najczęściej ich przyjaciele wyróżniają się inteligencją oraz sprytem życiowym. Teresy najchętniej spędzają czas wśród osób o podobnych charakterach, gdyż mogą popaść w konflikty z otoczeniem, zwłaszcza, gdy ktoś neguje ich przekonania. To kobiety, które bardzo przejmują się opinią innych osób i nieraz podejmują działania wbrew własnej woli, co nie zawsze może przynieść pozytywne konsekwencje.

Patron imienia

W zestawieniach hagiograficznych znajduje się około dwudziestu pięciu świętych kobiet o tym imieniu. Jednak pierwszą patronką jest Teresa Ansurez, córka króla Leonu, Bermunda II i jego żony Elwiry. Nie zgodziła się na ślub z muzułmańskim zarządcą Toledo i wstąpiła do benedyktynek w Oviedo, do klasztoru, który przybrał nazwę San Pelayo. W zakonie została ksienią i poświęciła swoje życie na czynieniu dobra. Nie znana jest data jej śmierci, zaś wspominana jest 25 kwietnia.

Ciekawostki

Imię pojawiło się najpierw w Hiszpanii, zaś w Polsce w XVII wieku. Imię stało się popularne wzrosła po kanonizacji św.Teresy od Dzieciątka Jezus.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.