Imieniny Tobiasza

👨 Tobiasz ♂️

Do najbliższych imienin Tobiasza zostało 14 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Tobiasz obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 13 czerwca (czwartek) i 2 listopada (sobota).

Pochodzenie imienia

Tobiasz to imię biblijne pochodzenia hebrajskiego Tobijjahu, które oznacza 'Bóg jest dobry'.

Charakterystyka osób noszących imię Tobiasz

Tobiasz to mężczyzna, który lubi żyć we własnym świecie. Jest nieśmiałą osobą o wrażliwym sercu. Często skupia się na własnych oczekiwaniach i potrzebach. Tobiasz ma tendencję do marzycielstwa i często sprawia wrażenie, że buja w obłokach. Nie przejmuje się sprawami materialnymi, ale należy do zaradnych życiowo mężczyzn. Choć nie jest zbyt pewny siebie, to potrafi wziąć swoje sprawy w garść i nie czeka na to, co przynosi los. Chętnie podejmuje radykalne decyzje i nie obawia się przyszłych konsekwencji. Bywa odważny i zdecydowany, zwłaszcza w sytuacji, gdy musi bronić swoich poglądów.

Tobiasz nie jest duszą towarzystwa, ale lubi spędzać czas w gronie bliskich znajomych. Jest wiernym oraz lojalnym przyjaciele, który dba o potrzeby przyjaciół. Nie zaniedbuje przyjaźni, lecz pielęgnuje każdą relację. Tobiasz miłość oraz przyjaźń traktuje, jako najważniejsze wartości w życiu, tak więc, zawsze traktuje innych z najwyższym szacunkiem. A otoczenie postrzega Tobiasza, jako mądrego oraz cierpliwego mężczyzny, którego trudno wyprowadzić z równowagi. Jest również tolerancyjny wobec odmiennych poglądów i nie próbuje narzucić innym swojej woli. Chętnie poznaje odmienne poglądy i nie ocenia pochopnie innych.

W pracy zawodowej, Tobiasz wyróżnia się sumiennością oraz odpowiedzialnością. Należy do terminowych osób i chętnie angażuje się w różne działania. Potrafi współpracować w grupie, dlatego tak często wybiera stanowiska związane z kontaktami międzyludzkimi. Potrafi odnieść duży sukces, ale przez wrodzoną skromność, nie przechwala się swoimi zaszczytami i woli znajdować się w cieniu. Dlatego jego czyny mogą zostać niedoceniane, ale Tobiasz nie przejmuje się tym i dalej postępuje według własnych przekonań.

W życiu miłosnym, Tobiasz poszukuje kobiety o ciepłym i dobrym charakterem. On sam wyróżnia się spokojem oraz opanowaniem ducha, więc jego wybranka musi mieć podobny do niego charakter. Tobiasz potrafi stworzyć dom pełen miłości oraz ciepła, szczególnie, że dobro rodziny stawia na pierwszym miejscu. Jest kochającym oraz wyrozumiałym partnerem, który dba o zaspokojenie potrzeb najbliższych.

Patron imienia

W niektórych martyrologiach pojawia się męczennik Tobiasz, ale zawsze w towarzystwie innych. W Martyrologium Rzymskim widnieje pod dniem 2 listopada jako jeden z męczenników z Sebasty.

Ciekawostki

W Polsce imię to pojawiło się w czasach średniowiecza, w następujących formach: Tobijasz, Tobija.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.