Imieniny Tymona

👨 Tymon ♂️

Do najbliższych imienin Tymona zostało 59 dni, czyli 1 miesiąc i 28 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Tymon obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 19 kwietnia (piątek) i 28 września (sobota).

Pochodzenie imienia

Tymon to imię to pochodzenia greckiego, wywodzącego się od słowa oznaczającego "ten, który czci".

Charakterystyka osób noszących imię Tymon

Tymon to mężczyzna aktywny i zawsze chętny do działania. Nie należy do biernych osób, ale aktywnie korzysta z życia. Nie czeka z założonymi rękami na zmianę losu, ale odważnie podejmuje ważne decyzje. Posiada wyjątkowy talent przedsiębiorczy i cóż, nie marnuje swojego potencjału. Często spełnia się w swoim biznesie, szczególnie, że ma do tego wszelkie predyspozycje. Dlatego najczęściej szybko decyduje się na założenie swojego biznesu, który zazwyczaj okazuje się trafnym wyborem.

Tymon uwielbia podejmować nowe wyzwania i nie obawia się przyszłości. Z optymizmem układa dalsze plany, tak, więc nie przejmuje się na zapas najróżniejszymi problemami. Tymon wyróżnia się wyjątkowo wybuchowym charakterem. Należy do żywiołowych osób i cóż, żyje chwilą. Nie cierpi rutynowych czynności, więc najchętniej zajmuje stanowiska związane z twórczym oraz kreatywnym działaniem.

Tymonowi wciąż brakuje wolnego czasu i stale się spieszy. Jednakże to nie sprawia żadnego problemu, bowiem to Tymon jest jak huragan. Nie cierpi marnować swojego czasu i nie chętnie uczestniczy w spotkaniach towarzyskich lub imprezach. Niestety, ale ma tendencję do podejmowania pochopnych decyzji, zwłaszcza, że nie ma zdolności do przewidywania swoich konsekwencji.

Tymon może pochwalić się gronem wiernych oraz lojalnych przyjaciół. Często przyjaźń traktuje, jako jedną z najważniejszych wartości, dlatego przyjaciele nie mogą narzekać na jego brak zainteresowania. Tymon nie przejmuje się swoimi problemami, ale dużo czasu poświęca na pomaganie najbliższym. A taka postawa wzbudza powszechny szacunek.

Tymon uwielbia rywalizację i często konkuruje z innymi, zwłaszcza w pracy zawodowej lun na polu miłosnym. Lubi czuć się zwycięzcą, więc nie obawia się przegranej. Jednak każdą rywalizację traktuje ze szczyptą zabawy i raczej nie zmierza po przysłowiowych trupach. Niestety, ale nie mierzy swoich sił na zamiary i tak pewne zwycięstwo może zamienić się w dość bolesną klęskę. Jednakże Tymon nie przejmuje się porażką i dalej podejmuje zadań, które mogą przerosnąć jego siły.

Patron imienia

Patronem imienia jest św. Tymon uczeń apostolski. W Dziejach Apostolskich wymieniony jest na piątym miejscu wśród siedmiu uczniów, obranych diakonami. Według niepewnych źródeł, Tymon był jednym z siedemdziesięciu dwóch uczniów Pańskich i potem został biskupem w Bosra, w Arabii. W tej miejscowości jako męczennik zginął w ogniu.

Ciekawostki

Tymon to imię, które mogło funkcjonować zarówno jako spieszczenie lub przezwisko.

Daty imienin, które pojawiają się w kalendarzach, ale rzadziej lub bardzo rzadko są obchodzone.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.