Imieniny Vanessy

👩 Vanessa ♀️

Do najbliższych imienin Vanessy zostało 40 dni, czyli 1 miesiąc i 9 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Vanessa obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 28 sierpnia (środa) i 22 kwietnia (wtorek).

Pochodzenie imienia

Vanessa to żeńskie imię pochodzenia literackiego, stworzone przez irlandzkiego pisarza Jonathana Swifta od pierwszych sylab imienia i nazwiska jego przyjaciółki - Esther Vanhomrigh.

Charakterystyka osób noszących imię Vanessa

Vanessa to kobieta, która wyróżnia się wielkim temperamentem oraz ciekawością świata. Z natury jest bardzo radosna i z wielkim optymizmem patrzy w przyszłość. Nie przejmuje się żadnym problemami, więc nieraz potrzebuje pomocy ze strony najbliższych. Jest przy tym bardzo energiczna i nie potrafi znaleźć sobie miejsca. Nie może narzekać na nadmiar wolnego czasu, bowiem stale jest zajęta bardzo ważnymi sprawami. Nie przejmuje się żadnymi zmianami w swoim życiu i nieraz potrafi przeprowadzić się na koniec świata. Lubi żyć według własnych przekonań i dlatego nie zwraca żadnej uwagi na dobre rady otoczenia.

Nie cierpi bezczynności i dlatego przypomina wulkan pełen energii. Lubi nawiązywać nowe kontakty i cóż, może pochwalić się dużym gronem znajomych. Vanessa nie lubi samotności, więc jej dom jest pełen gości. Lubi otaczać się wesołym towarzystwem i dlatego jej życie przypomina zabawę. Ale niestety, nie przykłada większej wagi do rozwoju osobistego. Nie lubi spędzać czasu nad książkami i szybko kończy naukę. Ale należy przyznać, że wyróżnia się pracowitością oraz sumiennością. Choć nie jest ambitna, to jednak potrafi perfekcyjnie wywiązać się ze swoich obowiązków.

Vanessa zaraża innych entuzjazmem. Zazwyczaj ma szalone pomysły, które w dużej mierze realizuje. Nie ogranicza się do marzeń, ale stara się wcielić w życie każdy plan. Lubi żyć komfortowo, lecz nieraz ma problemy finansowe. Nie potrafi oszczędzać i cóż, żyje chwilą. Nie przejmuje się przyszłością, więc może borykać się z licznymi przeciwnościami losu. Również nie przewiduje konsekwencji swoich działań i bywa, że dopiero pod wpływem porażki, zaczyna zastanawiać się nad dalszym krokiem.

W miłości Vanessa poszukuje zaradnego oraz pracowitego partnera. Niestety, ale należy do materialistek i nie zawsze zwraca uwagę na przymioty duchowe potencjalnego partnera. I bywa, że woli żyć w nieszczęśliwym związku, który gwarantuje dostatnie życie. Vanessa jest wierną partnerką, ale pod warunkiem, że partner zaspokoi jej wszystkie potrzeby. A należy przyznać, że wobec życia ma wygórowane wymagania.

Ciekawostki

Imę to zostało nadane po raz pierwszy w Polsce w latach 60. XX wieku.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.