Imieniny Victorii

👩 Victoria ♀️

Do najbliższych imienin Victorii zostało 77 dni, czyli 2 miesiące i 16 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Victoria obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 20 maja (poniedziałek) i 23 grudnia (poniedziałek).

Pochodzenie imienia

Imię to jest pochodzenia łacińskiego. W języku polskim odpowiednikiem imienia jest Wiktoria, zaś forma Victoria pojawiła się wraz z modą na zachodnie imiona.

Charakterystyka osób noszących imię Victoria

Victoria to kobieta, która wyróżnia się wieloma talentami w różnych dziedzinach życia. Ma szansę na odniesienie dużego sukcesu, lecz pod warunkiem, że nie zmarnuje swoich sił na bezcelowe działania. Zdarza się, że angażuje się w nieswoje sprawy, przez co traci czas oraz szansę na zmianę swojego losu. Victoria odznacza się nieprzeciętną inteligencją, która pomaga jej w rozwiązywaniu wszelkich problemów.

Victora poświęca dużo czasu na rozwój osobisty. Nie stroni od nauki, ale zawsze znajduje czas na pogłębienie wiedzy lub rozwijanie własnych zainteresowań. Victoria jest także sumienna oraz obowiązkowa. Lubi rywalizację i chętnie wspina się po szczeblach kariery. Lecz należy przyznać, że nie zmierza po przysłowiowych trupach, ale zwraca szczególną uwagę na emocje innych. Bywa dość apodyktyczna i cóż, nie zawsze potrafi zachować się odpowiednio do sytuacji.

Jednak należy przyznać, że nigdy się nie wywyższa i raczej odnosi sukcesy dla siebie niż dla innych. Zna swoje możliwości i wie, że może wiele osiągnąć. Jest osobą tolerancyjną i raczej nie traktuje wrogo odmiennych poglądów. Lubi uczestniczyć w najróżniejszych dyskusjach, bowiem słynie z talentu krasomówczego.
Choć przeważnie nie można zastać jej w domu, to jednak jest bardzo rodzinna. Dobro rodziny stawia na pierwszym miejscu, dlatego nie kieruje się czysto egoistycznymi pobudkami. Zdolna jest do wielkich poświęceń i lubi spędzać czas w otoczeniu najbliższych. Victoria nie zamierza przekładać własnego dobra nad szczęście najbliższych, więc zawsze może liczyć na wsparcie ze strony rodziny oraz przyjaciół.

W miłości poszukuje ambitnego oraz inteligentnego partnera. Choć nie przyznaje się do tego, że jest marzycielką, to jednak w głębi duszy marzy o wielkiej miłości. W sercu posiada ogromne pokłady uczuć i dopiero, gdy na swojej drodze spotka odpowiedniego mężczyznę, to jest gotowa do wielkich poświęceń. Potrafi stworzyć szczęśliwy związek, oparty na wielkiej miłości oraz szacunku. Jest wierną partnerką, dla której nie ma rzeczy niemożliwych do spełnienia w imię miłości.

Ciekawostki

Według Rady Języka Polskiego imię to nie powinno być nadawane dla dziewczynek narodowości polskiej, bowiem w tym imieniu litera v nie należy do polskiego alfabetu, literze c zaś w imieniu Victoria odpowiada głoska [k], a nie – jak w polskim systemie – [c].

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.