Imieniny Waldemara

👨 Waldemar ♂️

Do najbliższych imienin Waldemara zostały 142 dni, czyli 4 miesiące i 20 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Waldemar obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 11 grudnia (środa) i 5 maja (poniedziałek).

Pochodzenie imienia

Waldemar to imię pochodzenia germańskiego, złożone z członów: wald- / walt-, oznaczający 'panować, władać' i -mar / -m-r 'sławny, szlachetny'. W średniowieczu Waldemar było duńskim imieniem dynastycznym i występowało w to dolnoniemieckiej postaci Woldemar.

Charakterystyka osób noszących imię Waldemar

Waldemar to mężczyzna, który sprawia wrażenie, że żyje we własnym świecie. Często ma problemy z wyrażaniem emocji, dlatego nigdy jako pierwszy nie przejmuje inicjatywy. Większą wagę przykłada do wartości duchowych niż materialnych. Szczególnie dba o rozwój osobisty, bowiem wierzy, że mądrość oraz dobroć jest cenniejsza niż pieniądze i sława. Waldemar posiada dobrze rozwinięta wyobraźnię i często buja w obłokach.
Ale jest również pracowity oraz odpowiedzialny. Waldemar jest także ambitny i sumienny, dlatego ma szansę na odniesienie dużych sukcesów. Nie można powiedzieć, że jest niedojrzały, gdyż już od wczesnych lat wyróżnia się dojrzałością psychiczną oraz emocjonalną.
Waldemar jest urodzonym altruistą oraz filantropem. Często gotowy jest do niesienia bezinteresownej pomocy, szczególnie, że znany jest ze swojego szlachetnego serca. Waldemar dużą wagę przykłada do życia duchowego i ma tendencję do praktykowania zwyczajów religijnych. To mężczyzna, który przypomina nieraz dobrego anioła, o złotym sercu. Nie jest obojętny wobec krzywdy i cierpienia innych, dlatego zazwyczaj to on wyciąga pomocną dłoń. Co ciekawe, nic jest w stanie wyprowadzić go z równowagi, więc okazuje się cierpliwym oraz wyrozumiałym przyjacielem.
W życiu zawodowym, Waldemar jest dobrym pracownikiem, ale najczęściej poszukuje stanowiska, które gwarantuje swobodę działania. Posiada artystyczną duszę i nieraz okazuje się utalentowanym twórcą. Nie przykłada większej wagi do spraw materialnych, i cóż, należy przyznać, że żyje chwilą. Ale życia nie marnuje na ulotne przyjemności, lecz dąży do gromadzenia doświadczenia życiowego. A dzięki mądrości życiowej, potrafi podjąć odpowiednie decyzje, które pozytywnie wpływają na jego los.
W miłości, Waldemar jest wiernym i cierpliwym partnerem. Marzy o ciepłej i dobrej kobiecie, z którą stworzy szczęśliwy dom. Choć na początku miłości ucieka od wszelkich zobowiązań, to po dłuższym czasie gotowy jest do sformalizowania związku. Uwielbia dzieci i spełnia się w roli ojca. Najczęściej związek z Waldemarem okazuje się szczęśliwy.

Ciekawostki

Pierwsze informacje o tym imieniu pojawiły się w źródłach z XIV wieku, a dokładnie w 1328 roku, w następujących formach: Waldek, Woldko . W Polsce imię Waldemar upowszechniło się dopiero pod koniec końcu XIX wieku.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.