Imieniny Walentyny

👩 Walentyna ♀️

Do najbliższych imienin Walentyny zostały 3 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Walentyna obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 25 lipca (czwartek), 24 października (czwartek) i 14 lutego (piątek).

Pochodzenie imienia

Walentyna to imię żeńskie, odpowiednik imienia męskiego Walenty, Walentyn.

Charakterystyka osób noszących imię Walentyna

Jaka jest Walentyna? To kobieta, która wyróżnia się dużym poczuciem odpowiedzialności oraz sprawiedliwym postępowaniem. Ona zawsze kieruje się w życiu honorem i moralnymi wartościami. Nigdy nie zdecyduje się na nieuczciwe zachowanie, bowiem uważa, że istnieją ważniejsze wartości niż bogactwa i sława. Walentyna jest bezkompromisowa i często uchodzi za tradycjonalistkę. Twardo trzyma się swoich zasad i raczej nie ulegnie namowom otoczenia.

To kobieta, która nie jest skora do przeprowadzania wielkich zmian w swoim życiu. Często woli wieść dość rutynowe życie niż rzucać się w wir przygód. Jednak nie można odmówić jej fantazji, gdyż posiada wszechstronnie rozwiniętą wyobraźnię. Choć pragnie uchodzić za osobę twardo stąpającą po ziemi, to jednak w samotnych chwilach lubi pobujać w obłokach. Walentyna posiada niezwykle kreatywne pomysły, które pomagają w rozwiązywaniu wielu problemów. Czasami to ona pomaga innym w znalezieniu wyjścia z najgorszych tarapatów i bywa, że darzona jest za swoją mądrość powszechnym szacunkiem.

Walentyna lubi sprawować władzę. Chętnie zajmuje rolę lidera i tak naprawdę, to dąży do trzymania kontroli nad wszystkim. Nie lubi, gdy coś się dzieje poza jej wiedzą i dlatego niektórzy zarzucają jej nadmiernie wścibstwo. Jednak ona nie rozumie pretensji otoczenia i niechętnie ogranicza swoje zainteresowanie innymi. Walentyna traktowana jest jako autorytet, szczególnie, że jej postawa wzbudza podziw oraz szacunek. Ona sama lubi znajdować się w centrum otoczenia i chętnie korzysta ze swojego stanowiska.
W pracy zawodowej ujawnia się jej temperament oraz predyspozycje przywódcze. Lubi wspinać się po szczeblach kariery, ale należy przyznać, że nie zmierza po przysłowiowych trupach. Jest uparta i rozważna, dlatego ma szansę na odniesienie dużego sukcesu. To kobieta, która nie tylko jest ambitna, lecz również inteligentna i honorowa. Zresztą, ona zawsze stawia na pierwszym miejscu rozwój osobisty i dlatego potrafi odnaleźć się na prawie każdym stanowisku.

W miłości, Walentyna poszukuje partnera mądrego oraz zaradnego. Choć miewa wybuchowa nastrój, to jednak należy do namiętnych kobiet. Również w uczuciach jest ambitna i dość dominująca, dlatego nie każdy mężczyzna ma szansę na zdobycie jej serca. Bywa, że jest prawdziwą łowczynią i to ona poluje na wybranka. Walentyna jest świadoma swojej kobiecości, szczególnie, że emanuje wrodzoną elegancją. Przyciąga męskie spojrzenie i dlatego korzysta ze swojego uroku oraz inteligencji. Dlatego bywa dość drapieżna i niechętnie poddaje się woli partnera. Zna swoją wartość, więc zazwyczaj to ona wybiera sobie przyszłego partnera, który spełnia jej dość wygórowane wymagania.

Patron imienia

Patronką imienia jest Walentyna z Cezarei Palestyńskiej. Informacje o niej znajdują się w dziele „O męczennikach palestyńskich”. Walentyna zaprotestowała torturom, którym poddano jedną z chrześcijanek. W wyniku jej protestu, została również skazana na podobne cierpienie. Obydwie kobiety zostały spalone żywcem i poniosły śmierć 25 lipca. Również w tym dniu przypada jej wspomnienie.

Ciekawostki

Według pewnej teorii, imię to wywodzi się od słowa Valentina, oznaczające 'mała, kochana Valentia' lub 'córka Valentiusa'.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.