Imieniny Waleriana

👨 Walerian ♂️

Do najbliższych imienin Waleriana zostało 227 dni, czyli 7 miesięcy i 13 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Walerian obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 27 listopada (środa) i 15 grudnia (niedziela).

Pochodzenie imienia

Walerian to imię pochodzenia łacińskiego, wywodzące się od słowa oznaczającego "mocny", silny", "zdrowy".

Charakterystyka osób noszących imię Walerian

Walerian to mężczyzna, który dużą wagę przykłada do życia wewnętrznego. Nie jest duszą towarzystwa, ale samotnikiem z wyboru. Niechętnie uczestniczy w spotkaniach towarzyskich, zwłaszcza, że otoczenie traktuje, jako zło konieczne. Walerian jest również indywidualistą, marzącym o pełnej wolności. Nie lubi wykonywać żadnych rozkazów i cóż, decyzje podejmuje pod wpływem własnych przekonań. Nie zmienia swojego zdania, ale także nie narzuca nikomu swojej woli. Jest dość tolerancyjny, lecz nie pozwoli nikomu na zaatakowanie jego poglądów.

Walerian dużą wagę przykłada do poszukiwania swojej drogi życiowej. Nie ogranicza się do rutynowych czynności, ale chętnie bierze udział w szalonych przygodach. Często wybiera się w samotne podróże, bowiem towarzystwo traktuje, jako zbędne. Jest również altruistą i lubi pomagać innym, lecz pod warunkiem, że nie wiąże się to z nadmiernymi kontaktami towarzyskimi. W duszy skrywa wyjątkowo wrażliwe serce, ale najczęściej chowa się pod maską ironii oraz sarkazmu. Dlatego raczej nie jest darzony ogromną sympatią, choć na nią jak najbardziej zasługuje.

W pracy zawodowej, Walerian uwielbia zajmować stanowiska związane z samodzielnym oraz kreatywnym działaniem. Niechętnie pracuje w grupie i cóż, mogą z tego powodu powstawać najróżniejsze konflikty. Walerian jest sumiennym oraz odpowiedzialnym pracownikiem, ale pod warunkiem, że nikt nie próbuje narzucić jemu swojej woli, która potrafi zaburzyć jego działanie. Walerian posiada wyjątkową mądrość oraz doświadczenie życiowe, sprawiające, że często odnosi dość spektakularne sukcesy. Potrafi wykorzystać swój potencjał intelektualny i nie zamierza ograniczać się do rutynowych czynności.

W życiu miłosnym, Walerian poszukuje kobiety o wielkiej dawce cierpliwości oraz wyrozumiałości. Nie jest typem mężczyzny, który szybko angażuje się w związek, lecz potrzebuje dłuższego czasu, zanim postanowi ustabilizować swoje życie miłosne. I jak się okazuje, Walerian jest wiernym i kochającym mężczyzną, ale cóż, kobieta nie może oczekiwać częstych wyznań miłosnych, gdyż najczęściej miłość wyraża w czynach.

Patron imienia

Patronem imienia jest Walerian, męczennik z Tournus. Według podań, najpierw zawisnął na krzyży, a potem został ścięty. Najwcześniej jego kult pojawił się w starożytnym obwarowanym miejscu, zwanym Tournus, a położonym w pobliżu Chalon-sur-Saône. Wspomnienie męczennika przypada 15 września.

Ciekawostki

Imię to pojawiło się w Polsce w XIII wieku, w formie Waleryjan. W kolejnych wiekach, a mianowicie, XVI-XVIII wieku zdobyło dużą popularność.

Daty imienin, które pojawiają się w kalendarzach, ale rzadziej lub bardzo rzadko są obchodzone.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.