Imieniny Walerii

👩 Waleria ♀️

Do najbliższych imienin Walerii zostało 167 dni, czyli 5 miesięcy i 14 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Waleria obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 9 grudnia (poniedziałek), 28 kwietnia (poniedziałek) i 5 czerwca (czwartek).

Pochodzenie imienia

Waleria to imię żeńskie pochodzenia łacińskiego 'Valeria'. Imię zostało utworzone od nazwy rodu Waleriuszy.

Charakterystyka osób noszących imię Waleria

Waleria to kobieta, która jest prawdziwą duszą towarzystwa. Uwielbia spędzać czas w towarzystwie bliższych i dalszych znajomych, więc nie może narzekać na samotne wieczory. Waleria emanuje wielką pogodą ducha i cóż, należy przyznać, że kocha ludzi oraz otaczający ją świat. Z natury jest spokojna oraz opanowana, więc nikt ani nic nie jest w stanie wyprowadzić ją z równowagi. Jednakże potrafi również bronić swojego dobra, bowiem bywa zacięta i odważna. W takich sytuacjach zadziwia otoczenie swoim zachowaniem i również sama siebie nie poznaje. W jej sercu drzemie niespotykana odwaga, która może być mylona z brawurą. Jednak zazwyczaj obawia się krytycznych uwag ze strony najbliższych i cóż, choć sprawia wrażenie wolnej jak ptak, to może narzucać sobie pewne konwenanse.

Waleria kieruje się w życiu honorowym oraz sprawiedliwym postępowaniem. Zwraca szczególną uwagę na szczęście innych, więc nigdy nie wyrządza najbliższym krzywdy. Jest także indywidualistką, bowiem ceni sobie poczucie wolności. Lubi samodzielnie decydować o swoim życiu i niechętnie poddaje się woli innych. To kobieta, która swoją postawą wzbudza duży podziw oraz szacunek otocznia. Nie jest człowiekiem małych ideałów, lecz marzy, aby każdy jej czyn odznaczał się wyjątkowością.

Dlatego nieraz inni zarzucają jej wiarę w utopijne idee, lecz ona nie przejmuje się krytyką otoczenia i dalej pokłada nadzieję we własne poglądy. Ale czasami ma dość miejskiego zgiełku i przed hałasem ucieka na łono natury. I to wśród przyrody odnajduje spokój oraz równowagę duszy. Dlatego w późniejszym wieku może zdecydować się na opuszczenie miejskiej dżungli i zamieszkanie w leśnych odstępach.

W pracy zawodowej, Waleria wyróżnia się sumiennością oraz odpowiedzialnością za powierzone jej zadania. Nigdy nie zapomina o ważnych spotkaniach i zawsze musi perfekcyjnie wywiązywać się ze swoich obowiązków. Ma szansę na odniesienie wielkiego sukcesu, lecz niezbyt chętnie wspina się po szczeblach kariery. Często zajmuje stanowiska związane z relacjami międzyludzkimi i chętnie pracuje w grupie. Choć nie jest urodzoną liderką i miewa chwile zwątpienia we własne możliwości, to jednak zaskakuje innych kreatywnymi pomysłami oraz chęcią niesienia bezinteresownej pomocy. I cóż, zazwyczaj darzona jest szacunkiem oraz wielką sympatią ze strony współpracowników.

W miłości poszukuje mężczyzny, który sprawi, że jej życie nabierze nowych barw. Często marzy o ekscytujących przygodach, lecz obawia się spełnienia swoich marzeń. I dopiero przy boku opiekuńczego i spontanicznego partnera, nabiera wiary w swoje siły oraz uwalnia swoją prawdziwą naturę. Jest wierną oraz lojalną partnerką, która potrafi stworzyć związek oparty na dozgonnej miłości. Dlatego nie może narzekać na brak powodzenia w życiu miłosnym.

Patron imienia

Patronką imienia jest Waleria z Limoges. Według legendy, była narzeczoną pogańskiego hrabiego Stefana, nawróconą przez Marcjalisa. Jednak po odrzuceniu propozycji małżeństwa, narzeczony zamordował Walerię. Jej ciało złożono w krypcie św. Marcjalisa, a potem przeniesiono do Chambon-sur-Voueize (Creuse). W ikonografii przedstawiano ją z głową w ręku.

Ciekawostki

Według pewnej teorii, imię to jest dawnym określeniem mieszkanki hiszpańskiego miasta Valeria, zaś według innych źródeł, imię Waleria pochodzi od słowa valens czyli „zdrowy, silny, mocny”.

Data imienin, która pojawia się w kalendarzach, ale rzadziej jest obchodzona.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.