Imieniny Wernera

👨 Werner ♂️

Do najbliższych imienin Wernera zostało 225 dni, czyli 7 miesięcy i 10 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Werner obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 2 lutego (niedziela) i 19 kwietnia (sobota).

Pochodzenie imienia

Werner to imię pochodzenia germańskiego, złożone z członów: wern- 'bronić' i -her 'drużyna wojskowa, wojsko; dowódca wojskowy'.

Charakterystyka osób noszących imię Werner

Werner to mężczyzna, który lubi znajdować się w centrum otoczenia. Chętnie otacza się bliższymi oraz dalszymi znajomymi, więc jego życie towarzystwie jest nadzwyczaj bogate. Choć Werner nie jest samotnikiem, to lubi spędzać czas w samotnych miejscach. Dużą wagę przykłada do wartości niematerialnych, a często finanse traktuje, jako zbędny balast. Dlatego miewa problemy finansowe, lecz jego przyjaciele i rodzina zawsze oferują Wernerowi swoją pomoc.

Werner bywa bardzo wrażliwy i posiada niezwykle gorące serce. Należy do kochliwych mężczyzn i nie zdarza się, aby nie był zakochany w kolejnej wybrance serca. Często wierzy, że spotkał prawdziwą miłość swojego życia, ale szybkie rozstania rozwiewają jego marzenia. Werner nie jest zwolennikiem dozgonnej wierności i cóż, należy przyznać, że potrafi złamać serce partnerce. I dopiero po długich latach, gotowy jest do ustatkowania swojego życia miłosnego. Często życie z nim przypomina wielką przygodę, bowiem Werner w miłości jest dość nieprzewidywalny i partnerka często zaskakiwana jest pozytywnymi niespodziankami.

Werner nie lubi poddawać się woli innych i bywa, że jest wielkim indywidualistą. Niechętnie zmierza za tłumem i cóż, potrafi odważnie walczyć o swoje przekonania. Często staje do walki ze wszelkimi przeciwnościami losu i nie można odmówić Wernerowi dużej wytrwałości oraz cierpliwości. Często musi zmierzyć się z problemami, lecz zawsze z optymizmem patrzy w przyszłość. Nie jest pesymistą, a swoją radością zaraża innych. I nieraz to on poprawia nastrój największym ponurakom.

W pracy zawodowej, Werner wyróżnia się odpowiedzialnością oraz kreatywnością. Często posiada tysiące pomysłów na minutę i to on inspiruje
współpracowników do działania. Może pochwalić się licznymi sukcesami, które sprawiają, że może uznać się za szczęśliwego człowieka. W życiu osobistym Werner kieruje się emocjami i niestety, ale głos rozsądku znajduje się na drugim miejscu. A to nie zawsze przynosi pozytywne skutki, szczególnie, że Werner żyje chwilą i potrafi z życia czerpać wielką przyjemność. Kocha świat i ludzi, a tę miłość najczęściej wyraża w społecznych oraz charytatywnych działaniach.

Patron imienia

Jednym z patronów o tym imieniu jest Werner z Wiblingen. W 1109 roku został opatem w Wiblingen. 2 kwietnia, 2 maja lub 4 lipca 1124 roku. Szybko został otoczony kultem, zaś 4 lipca mnisi rozdawali wiernym Wernerbrote, które miały chronić przed chorobami.

Ciekawostki

Imię to pojawiło się w Polsce w XIV wieku, w następujących formach: Wiernierz, Wiernarz, Warnasz, Warnek, Wiernek, Wiernic, Wierniec, Wierusz, Wierzko. Imię to zdobyło największą popularność na Śląsku oraz Pomorzu.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.