Imieniny Wiesława

👨 Wiesław ♂️

Do najbliższych imienin Wiesława zostało 149 dni, czyli 4 miesiące i 27 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Wiesław obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 9 grudnia (poniedziałek), 22 maja (czwartek) i 7 czerwca (sobota).

Pochodzenie imienia

Wiesław to staropolskie imię męskie, powstałe od imienia Wielisław, Wielesław. Imię mogło dosłownie oznaczać "tego, kto pragnie sławy".

Charakterystyka osób noszących imię Wiesław

Wiesław to mężczyzna, który wyjątkowo ceni sobie wygodne oraz komfortowe życie. Uwielbia otaczać się pięknymi przedmiotami i posiada wysublimowany gust estetyczny. Dużą wagę przykłada do przedmiotów materialnych i cóż, ma tendencję do rozrzutności. Jednak mimo to, nie przejmuje się swoją przyszłością finansową. Wiesław jest z natury optymistą, a swoją radością zaraża otoczenie. Wyróżnia się sumiennością oraz odpowiedzialnością, szczególnie w pracy zawodowej. A jest postawa wzbudza powszechny szacunek oraz podziw.
Wiesław jest dobrym pracownikiem, który przykłada się do wykonywania swoich obowiązków. Nie można zarzucić mu lenistwa, gdyż znany jest ze swojej pracowitości. To mężczyzna, który posiada jasno wytyczony cel i dąży do osiągnięcia sukcesu. Marzy o bogactwie i sławie, zwłaszcza, że pieniądze traktuje jako wyznacznik wartości człowieka. Niestety, dość pochopnie ocenia innych i kieruje się pierwszym wrażeniem.
Wiesław lubi spędzać czas w gronie najbliższych znajomych. Zazwyczaj wybiórczo traktuje ludzi i nie każdy ma szansę na zostanie jego przyjacielem. Lubi otaczać się wpływowymi osobami i dba o relacje międzyludzkie. To mężczyzna, który posiada wiele tajemnic i niechętnie pokazuje swoją prawdziwą naturę. Nieraz ubiera maski, obawiając się, że ktoś odkryje jego wrażliwe serce. Wiesław kieruje się w życiu chłodną logiką, zaś głos emocji znajduje się na drugim miejscu. Chętnie bierze udział w działaniach, które przynoszą wymierne korzyści.
W życiu uczuciowym, Wiesław poszukuje partnerki, z którą zrealizuje marzenie dotyczące domu pełnego miłości oraz ciepła. Wiesław jest rodzinny i często marzy o szybkiej stabilizacji życiowej. Choć jest czuły na piękno kobiece, to jednak w przypadku prawdziwej miłość, gotowy jest do całkowitej wierności oraz lojalności. Potrzeby rodziny stawia na pierwszym miejscu i zrobi wszystko w imię szczęścia rodzinnego. Wiesław jest dobrym ojcem oraz mężem, który potrafi zrezygnować ze swoich ambicji dla najbliższych. I często jego postawa stawiana jest jako wzór do naśladowania.

Ciekawostki

Według W. Kopalińskiego Wiesław to imię literackie utworzone przez Wincentego Reklewskiego pod koniec XVIII wieku, które zostało spopularyzowane przez poemat „Wiesław” Kazimierza Brodzińskiego. Forma imienia Wiesław (Veslao) pojawiła się w 1373 roku, zaś Wielisław - Wiesław w 1430 roku.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.