Imieniny Wiesławy

👩 Wiesława ♀️

Do najbliższych imienin Wiesławy zostało 39 dni, czyli 1 miesiąc i 9 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Wiesława obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 22 maja (środa), 7 czerwca (piątek) i 9 grudnia (poniedziałek).

Pochodzenie imienia

Wiesława to imię pochodzenia staropolskiego. Jest to również żeński odpowiednik męskiego imienia Wiesław.

Charakterystyka osób noszących imię Wiesława

Wiesławy to osoby, które żyją we własnym świecie. Nieraz nie przykładają większej wagi do spraw materialnych i często czują się zagubione w życiu. We wczesnym okresie życia, Wiesławy nie potrafią dokładnie wyrażać swoich emocji, więc często uciekają w nieśmiałość lub samotność. Często potrzebują pomocy ze strony najbliższych i obawiają się wszelkich zmian w swoim życiu. Nie podejmują odważnych decyzji i najczęściej wolą zostawić problem niż go rozwiązać. Wiesławy to spokojne dusze, które zawsze uciekają od nadmiernego zgiełku i cenią sobie harmonię oraz porządek.
Wiesławy na pierwszym miejscu stawiają rozwój duchowy i nie przykładają większej wagi do spraw finansowych. Nie martwią się o swoją przyszłość, lecz żyją dniem dzisiejszym. Uważają, że życie jest za krótkie na zamartwianie się i wolą poświęcić czas na zdobywanie nowej wiedzy. Wiesławy wyróżniają się wyjątkową inteligencją i szerokimi horyzontami myślowymi. To również urodzone altruistki i działaczki społeczne, a ta aktywność przejawia się głównie w wspieraniu potrzebujących. Wiesławy zawsze gotowe są do wielkich poświęceń i nieraz stawiają szczęście innych nad własne. To dobre anioły, które potrafią przychylić nieba najbliższym.
Wiesławy wzbudzają powszechny szacunek i nieraz traktowane są jako wyrocznie. To kobiety, które kierują się w życiu nie tylko intuicją, lecz również słuchają głosu rozsądku. Potrafią oddzielić emocje od logiki, trafnie oceniając sytuacje. Wiesławy cenią wierność oraz lojalność i podobnych postaw oczekują od innych osób. To bardzo dobre przyjaciółki, które zawsze dbają i pielęgnują cnoty moralne. Nigdy nie posuną się do kłamstwa lub oszustwa i zawsze kierują się sprawiedliwością.
Wiesławy cechuje wysoko rozwinięta inteligencja emocjonalna. Zazwyczaj wczuwają się w emocje innych osób i potrafią zachować dyskrecję. Najczęściej wzbudzają zaufanie i nieraz powierzane są im najskrytsze tajemnice. Wiesławy nigdy nie zachowują się nielojalnie i każdy ma pewność, że nie dopuszczą do zdrady najbliższych. W życiu uczuciowym, Wiesławy dążą do stabilizacji i szybko zakładają własne gniazdko rodzinne. Na pierwszym miejscu stawiają dobro dzieci i partnera, często kosztem swoich marzeń lub ambicji. Ale wśród najbliższych czują się spełnione i szczęśliwe. To kobiety, które potrafią stworzyć dom pełen miłości i szacunku. A każdy gość w takim miejscu czuje się bezpiecznie i przytulnie. Dlatego Wiesławy są tak często odwiedzane, a ich dom tętni radością.

Ciekawostki

Wiesława to skrócona forma imienia Wielisława. Imię oznacza dosłownie „tę, która pragnie sławy".

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.