Imieniny Wioletty

👩 Wioletta ♀️

Do najbliższych imienin Wioletty zostały 134 dni, czyli 4 miesiące i 12 dni.

Wioletta obchodzi swoje imieniny najczęściej 29 października (wtorek)

Pochodzenie imienia

Wioletta to imię żeńskie pochodzenia włoskiego (Violetta). Włoskie zdrobnienie wywodzi się od wyrazu łacińskiego „viola”, oznaczającego „fiołek”.

Charakterystyka osób noszących imię Wioletta

Wioletta to kobieta, która wyróżnia się dość skomplikowanym charakterem. Często miewa zmienne nastroje i potrafi w jednej chwili wpaść z radości w przygnębienie. Wioletta posiada wyjątkowo wrażliwe serce i należy przyznać, że czuje więcej niż otoczenie. Nie jest samotnikiem, lecz bardzo chętnie spędza wolny czas w towarzystwie bliskich i dalszych znajomych. Lubi otaczać się mądrymi osobami, które mobilizują ją do dalszego działania. Choć trudno jest określić jej nastrój, to jednak wzbudza swoją osobą powszechną sympatię oraz zaufanie.
W życiu kieruje się głosem serca i to emocje są dla niej najważniejsze. Nie potrafi zachować się obiektywnie do danej sytuacji i raczej na wszystko reaguje emocjonalnie. Dlatego można łatwo Wiolettę urazić, a jeszcze trudniej przeprosić. Niestety, ale jest dość pamiętliwa i tak szybko nie zapomina o wyrządzonej krzywdzie. Choć wybacza, to nie zapomina zadanego jej afrontu i nawet po latach, potrafi wypomnieć obraźliwe słowo lub czyn.
Wioletta uwielbia bujać w obłokach i zawsze sprawia wrażenie, że jest wielką marzycielką. Snuje fantazje dotyczące romantycznej miłości lub o ogromnym bogactwie. Często przywiązuje się do danego miejsca i cóż, nie jest zwolenniczką zmian w swoim życiu. W miłości czeka na księcia z ogromnym pałacem i należy przyznać, że jest bardzo wybredna w relacjach damsko-męskich. Nie każdy mężczyzna ma szansę na zbliżenie się do tej kobiety, bowiem ona szuka wymarzonego kandydata na przyszłego męża. Niestety, ale bywa, że marnuje szansę na poznanie wartościowego dżentelmena i nigdy nie spotyka wybranka z marzeń.
Wioletta skrzętnie ukrywa pewną cechę, która jest rysą na jej krystalicznym charakterze. A mianowicie, jest wielką materialistką, przykładającą dużą wagę do zasobnego konta bankowego. Marzy o wygodnym oraz komfortowym życiu, lecz tak naprawdę nie ma zamiaru poświęcać swoich sił i młodości na zdobycie bogactwa. Dlatego czeka na bogatego nie tylko w przymioty duchowe mężczyznę i to w nim dostrzega spełnienie swoich marzeń.
Ale Wioletta posiada także artystyczną duszę, gdyż uwielbia sztukę. Chętnie otacza się przedmiotami o dużej wartości i lubi spędzać czas w teatrze lub muzeum. To ona pierwsza dowiaduje się o wszelkich wystawach artystycznych i cóż, kocha rozmawiać o sztuce. Bywa, ze traktowana jest jako ekspert w artystycznych dziedzinach, a ona sama nie kwestionuje tej opinii. A gdy jest znudzona wielkomiejskim życiem, to poszukuje spokoju na łonie przyrody. Lubi samotne wędrówki i często ucieka do osamotnionych miejsc. Kocha przyrodę i to wśród drzew oraz zwierząt odnajduje równowagę duchową.
Wioletta lubi spędzać czas w towarzystwie mężczyzn, bowiem jest świadoma swojej kobiecości oraz seksapilu. Lubi uwodzić, szczególnie, że jest zwolenniczką krótkich romansów. Ale gdy na swojej drodze spotka prawdziwą miłość, to gotowa jest do zachowania pełnej wierności.

Ciekawostki

Wioletta należy do do imion nowych w Polsce, bowiem pojawiło się dopiero XIX wieku. W literaturze imię to po raz pierwszy zaistniało w w Kordianie Juliusza Słowackiego.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.