Imieniny Wiolety

👩 Wioleta ♀️

Do najbliższych imienin Wiolety zostało 199 dni, czyli 6 miesięcy i 16 dni.

Wioleta obchodzi swoje imieniny najczęściej 29 października (wtorek)

Pochodzenie imienia

Wioleta to imię żeńskie pochodzenia włoskiego. Imię jest spolszczeniem, stanowiącym zdrobnienie od włoskiego imienia Viola, oznaczającego „fiołek”.

Charakterystyka osób noszących imię Wioleta

Wiolety to osoby o dość skomplikowanym charakterze, bowiem w ich duszy wciąż toczy się burza uczuć. One same nie znają swojej własnej natury i nieraz ich nastroje zmieniają w bardzo szybkim tempie. Jednak sprawiają wrażenie sympatycznych kobiet, które mogą pochwalić się szerokim gronem przyjaciół. To osoby otwarte i sympatyczne, uwielbiające nawiązywać nowe znajomości.

Wiolety zazwyczaj reagują bardzo emocjonalnie i często pod wpływem błahego wydarzenia mogą popaść w depresyjny nastrój. Bardzo długo pamiętają wyrządzoną im krzywdę i często rozdrapują stare rany duszy. Nie potrafią szybko wybaczać i nieraz chowają przez lata uraz do danej osoby. Wiolety to urodzone romantyczki, które pragną aby ich życie przypominało bajkę i dlatego mogą oczekiwać na księcia z baśni. Chętnie bujają w obłokach i sprawiają wrażenie marzycielek.

Wiolety pragną przeżywać szalone przygody i często cierpią z powodu rutyny lub nudy w życiu uczuciowym. Ale nad gorące romanse przekładają stabilizację finansową. Wiolety pragną żyć na odpowiednim poziomie i cenią sobie wartościowe przedmioty. To kobiety, które muszą mieć zapewnione odpowiednie warunki, bowiem tylko zasobne konto daje im poczucie bezpieczeństwa. Dlatego często mogą podejmować ważne decyzje przez pryzmat pieniędzy, co nie zawsze wychodzi im na dobre.

Wiolety bardzo dobrze czują się w otoczeniu sztuki, bowiem same posiadają artystyczną duszę. Kochają sztukę i uwielbiają otaczać się niebanalnymi przedmiotami. Po za tym, Wiolety uwielbiają spędzać czas w otoczeniu przyrody. Nieraz na łonie natury szukają spokoju ducha i w tych miejscach uspakajają skołatane nerwy. Potrafią zrelaksować się w lesie i wśród drzew odpoczywają od zgiełku miasta.
Wiolety lubią towarzystwo mężczyzn, zwłaszcza, że czują się w ich gronie dowartościowane oraz atrakcyjne. W męskich spojrzeniach poszukują potwierdzenia swojej kobiecości i potrafią popaść w czarną rozpacz, gdy nie znajdują się w centrum ich zainteresowania. Wiolety emanują tajemniczym urokiem, który przyciąga męskie serca, lecz one nie należą do femme fatale i gdy pokochają prawdziwą miłością, to gotowe są wszelkich poświęceń.

Ciekawostki

Wioletta to inna forma imienia Wioleta. To imię należy do imion nowych w Polsce, bowiem pojawiło się w XIX wieku. Po raz pierwszy w polskiej literaturze pojawiło się w „Kordianie” Juliusza Słowackiego. Forma Violetta, coraz częściej spotykana, posiada negatywną opinię Rady Języka Polskiego.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.