Imieniny Witolda

👨 Witold ♂️

Do najbliższych imienin Witolda zostało 231 dni, czyli 7 miesięcy i 17 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Witold obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 12 października (sobota) i 12 listopada (wtorek).

Pochodzenie imienia

Witold to imię męskie pochodzące od litewskiego imienia Vytautas, dosłownie oznaczające "władający ludem" lub "przewodzący ludowi". Według innej teorii, to imię pochodzenia germańskiego, oznaczające "rządzący lasem".

Charakterystyka osób noszących imię Witold

Witold to mężczyzna o dość skomplikowanym charakterze oraz ciekawym uosobieniu. Ma gorący temperament i należy przyznać, że miewa chwiejne nastroje. Często jego zachowanie może wzbudzać zdziwienie otoczenie i często targają jego duszą przeciwstawne emocje. Witolda można kochać lub nienawidzić. Jednak nie można odmówić jemu pracowitości, gdyż wyróżnia się sumiennością oraz odpowiedzialnością. W pracy zawodowej okazuje się być dobrym pracownikiem o dużej wytrwałości. Nie odkłada niczego na później i można być pewnym, że doskonale wywiąże się ze swoich obowiązków. Dąży do osiągnięcia sukcesu, ale zazwyczaj stawia przed sobą wygórowane wymagania. Często sprawia wrażenie, że jest niezadowolony z siebie i dąży do osiągnięcia perfekcji. Nieraz Witoldowi brakuje wiary we własne siły, a pod maską pewności siebie ukrywa liczne kompleksy.
Witold jest stale zajęty różnymi praktycznymi zajęciami. Nie marnuje życia, lecz dąży do gromadzenia doświadczenia życiowego. Jest także dobrym człowiekiem o złotym sercu. Nie odmawia nikomu pomocy i raczej sam oferuje swoją pomocną dłoń. Jego rady okazują się wyjątkowo trafne, szczególnie, że należy do doświadczonych życiowo osób.
Witold to odważny mężczyzna, który nie boi się bronić swojego zdania. Często bierze udział w zażartych dyskusjach i nie poddaje się pod ciosem argumentów. Witold posiada nieprzeciętną inteligencję, szczególnie, że ogromną wagę przykłada do rozwoju osobistego. Uwielbia spędzać czas nad książkami i zazwyczaj otoczony jest ulubioną literaturą. Lecz dobro rodziny stawia na pierwszym miejscu i to najbliżsi są dla niego najważniejsi. Nie jest obojętny wobec potrzeb i problemów rodziny, dlatego robi wszystko aby nic nie zakłóciło szczęścia bliskich.
W życiu uczuciowym poszukuje partnerki o szlachetnej duszy i imponującej inteligencji. Nie lubi przebywać w towarzystwie hałaśliwych i zbyt pewnych siebie kobiet. Zazwyczaj jest szybko gotowy do założenia rodziny, tak więc szuka kobiety o dojrzałej psychice. Jest bardzo dobrym mężem oraz ojcem, który wyjątkowo dba o ognisko rodzinne.

Ciekawostki

W polskich źródłach historycznych imię to występuje w różnych formach, na przykład w XV i XVI wieku, pojawiały się imiona takie jak Withawdus, Vitoudus, Withowdus, a później już Witołd, Witułd, Witółd, Witold. W XIX wieku, powstała teoria, według której pierwotną formą imienia był Lelewel.

Astrologia

Znak zodiaku: Baran, Byk
Ciało niebieskie: Mars
Szczęśliwy kolor: fioletowy
Szczęśliwy kamień: fluoryt
Szczęśliwa liczba: 11
Szczęśliwy dzień: Poniedziałek, Wtorek

Zdrobnienia

Witek, Wituś, Wituń, Witunio, Wito, Witko, Wiciu, Wicio, Witoldzik

Data imienin, która pojawia się w kalendarzach, ale rzadziej jest obchodzona.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.