Imieniny Żanety

👩 Żaneta ♀️

Do najbliższych imienin Żanety zostało 188 dni, czyli 6 miesięcy i 5 dni.

Żaneta obchodzi swoje imieniny najczęściej 27 grudnia (piątek)

Pochodzenie imienia

Żaneta to imię pochodzenia francuskiego, powstałe po spolszczeniu imienia Jeanette.

Charakterystyka osób noszących imię Żaneta

Żaneta to kobieta, która sprawia wrażenie żyjącej we własnym świecie. Nie jest zbyt towarzyska i najchętniej spędza czas w pojedynkę. To typowa domatorka, która dom traktuje, jako ostoję bezpieczeństwa. Dużą wagę przykłada do rozwoju duchowego i cóż, ma tendencję do mistycyzmu. Często Żaneta skrywa w duszy wiele tajemnic i nie każdy ma szansę na poznanie jej sekretów. Czasami przypomina kota, który zmierza własnymi ścieżkami.
Ale należy przyznać, że potrafi walczyć o swoje szczęście. Choć jest z natury bardzo spokojna i opanowana, to jednak w przypadku ataku na jej dobro, odważnie staje do walki. Bywa, że w duszy skrywa ogromną dawkę energii i często poszukuje różnych dróg uwolnienia swojego potencjału. Posiada również wiele artystycznych uzdolnień, które sprawiają, że Żaneta staje się cenioną artystką. Co ciekawe, Żaneta potrafi się szybko usamodzielnić, zwłaszcza, że nie przywiązuję się do określonych miejsc. Zdarza się, że często zmienia swoje miejsce zamieszkania, wciąż poszukując własnego miejsca na ziemi.
Żaneta przykłada dużą wagę do rozwoju osobistego, zatem nieraz poświęca czas na twórcze czynności lub czytanie książek. A literatura jest prawdziwą pasją tej kobiety, bowiem już od wczesnych lat traktuje książki, jako przewodników w życiu. Choć jest samotnikiem z wyboru, to jednak od czasu do czasu lubi spędzić chwilę w gronie bliskich przyjaciół. Często przyciąga osoby o podobnym do niej charakterze i bywa, że nawiązuje relacje na całe życie. Żaneta uwielbia odwiedzać miejsca związane z kulturą, tak więc jest stałą bywalczynią muzeów czy wystaw artystycznych. Chętnie przebywa w środowisku artystycznym i w tych miejscach jest ceniona za swoją wszechstronną wiedzę.
Również w pracy zawodowej, Żaneta poszukuje stanowiska związanego z twórczym oraz kreatywnym działaniem. Często miewa dość ekscentryczne pomysły, które okazują się nadzwyczaj trafne. Ma szansę na odniesienie dużego sukcesu, lecz pod warunkiem, że nabierze pewności siebie. Niestety, ale Żaneta cierpi na liczne kompleksy, które skutecznie podcinają jej skrzydła. I dopiero, gdy uwierzy we własne możliwości, to zaczyna odkrywać drzemiący w jej sercu potencjał.
W miłości, Żaneta marzy o związku pełnym gorących uczuć. Często sprawia wrażenie, że jest romantyczną marzycielką, wiecznie bujającą w obłokach. Ale ona wie, że w życiu różnie bywa i czekanie na miłość może okazać się bezskuteczne. Dlatego woli poszukać szczęścia w ramionach mężczyzny z krwi i kości, niż poświęcić kolejne lata na bezowocne czekanie. Żaneta nie jest zwolenniczką krótkich romansów, lecz często decyduje się na poważny związek. Chętnie składa obietnice i cóż, nie zawsze dotrzymuje danego słowa. Dlatego wszelkie jej przysięgi należy traktować z przymrużeniem oka.

Ciekawostki

Polskie imię Żaneta pochodzi od męskiego imienia Jan, podobnie jak w przypadku imienia Janina.

Daty imienin, które pojawiają się w kalendarzach, ale rzadziej lub bardzo rzadko są obchodzone.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.