Imieniny Zbigniewa

👨 Zbigniew ♂️

Do najbliższych imienin Zbigniewa zostało 240 dni, czyli 7 miesięcy i 25 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Zbigniew obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 17 lutego (poniedziałek) i 17 marca (poniedziałek).

Pochodzenie imienia

Zbigniew to słowiańskie imię złożone, w którego członie pierwszym występuje wyraz zbyć, pozbyć, a w członie drugim rzeczownik -gniew. Imię to dosłownie oznaczać "tego, który się zbył (pozbył) gniewu”.

Charakterystyka osób noszących imię Zbigniew

Zbigniew to mężczyzna, który nie rzuca słów na wiatr i należy do honorowych ludzi. Zawsze spełnia swoje obietnice i nie zdarza się, żeby uciekał od zobowiązań. Zbigniew ma duże poczucie sprawiedliwości i raczej jest tradycjonalistą oraz konserwatystą. Ceni sobie ponadczasowe wartości moralne i nimi kieruje się życiu. Zbigniew swoją postawą wzbudza powszechną sympatię oraz szacunek. Jest duszą towarzystwa i lubi spędzać czas w gronie podobnych do siebie osób.
Zbigniew posiada liczne uzdolnienia i należy do kreatywnych osób. Często posiada artystyczną duszę i lubi spędzać czas tworząc różne dzieła. Nie ogranicza się do jednej dziedziny artystycznej, lecz znany jest licznych talentów. Wyróżnia się kreatywnością oraz twórczością, tak więc może pochwalić się licznymi dziełami.
Zbigniew posiada duże doświadczenie życiowe i słynie ze swojej mądrości. Ceniony jest za swoje trafne rady i często proszony jest o pomoc. Nie odmawia nikomu pomocnej dłoni i często gotowy jest do wielkich poświęceń. Należy przyznać, że ma wyjątkowo dobre oraz wrażliwe serce. Często angażuje się w różne działania społeczne i nie jest typowym domatorem.
W pracy zawodowej, Zbigniew wyróżnia się sumiennością oraz odpowiedzialnością. Jest dobrym pracownikiem, choć nie lubi zajmować kierowniczych stanowisk. Najchętniej wybiera zawód, który gwarantuje swobodę działania i wymaga dużej empatii oraz intuicji. Zbigniew lubi angażować się w różne sprawy innych ludzi. Często przejmuje się problemami najbliższych i to ich dobro stawia na pierwszym miejscu.
W życiu uczuciowym, Zbigniew poszukuje zaradnej kobiety o dobrym sercu. Nie lubi angażować się w krótkie związki i zazwyczaj dąży do stabilizacji życiowej. Jest dobrym i cierpliwym ojcem, który aktywnie uczestniczy w życiu rodzinnym. Potrafi zapewnić odpowiednie warunki materialne rodzinie, choć może na początku miłości zbyt wiele czasu poświęcać pracy. Zbigniew to mężczyzna o niebanalnym charakterze i ciekawych zainteresowaniach, tak więc jego dom emanuje ciepłem oraz miłością.

Ciekawostki

W dokumentach imię to pojawiło się w XII wieku, w następujących formach: Zbygniew, Zbyszko. Co ciekawe, współczesna postać imienia, zamiast pierwotnej Zygniew, powstała w XIX wieku, przez mylne odczytanie zapisów średniowiecznych.

Data imienin, która pojawia się w kalendarzach, ale rzadziej jest obchodzona.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.