Imieniny Zbysława

👨 Zbysław ♂️

Do najbliższych imienin Zbysława zostały 153 dni, czyli 5 miesięcy .

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Zbysław obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 17 listopada (niedziela) i 23 marca (niedziela).

Pochodzenie imienia

Zbysław to staropolskie imię męskie, złożone z dwóch członów: zby- ("zbyć się, pozbyć się") i -sław.

Charakterystyka osób noszących imię Zbysław

Zbysław to mężczyzna znany ze swojej odwagi oraz wytrwałości. Często walczy ze wszelkimi przeciwnościami losu i nie poddaje się w przypadku porażek. Każdą klęskę traktuje, jako dodatkowy bodziec do działania, zatem wytrwale dąży do osiągnięcia celu. Zbysław posiada wielkie ambicje i zna swoje możliwości. Wierzy, że wyróżnia się pośród otoczenia swoimi uzdolnieniami, więc niestety, ale ma tendencję do nadmiernego egocentryzmu. Chciałby, aby świat kręcił się wokół niego i często zachowuje się tak jakby był najważniejszym człowiekiem na ziemi.

Zbysław lubi znajdować się w centrum otoczenia i chętnie chwali się swoimi sukcesami. Należy przyznać, że nie grzeszy skromnością i często opowiada o niezliczonych zaszczytach. Dużą wagę przykłada do rozwoju osobistego i chętnie pogłębia swoją wiedzę. Często uważa się za eksperta w wielu dziedzinach życia i nawet bez prośby innych, próbuje wszystkim pomagać. Nie można odmówić Zbysławowi dobrego serca, lecz jego pomoc bywa zazwyczaj zbędna. A w takich sytuacjach nie rozumie, dlaczego znajomi odrzucają jego szczerą chęć pomocy.

W pracy zawodowej, Zbysław wyróżnia się sumiennością oraz odpowiedzialnością. Wyznacza sobie ambitne cele i dąży do nich za wszelką cenę. Bywa dość bezwzględny i często nie zwraca uwagi na innych. Uważa, bowiem, że każdy pracuje na swój sukces, więc nie zamierza patrzeć na innych. Niestety, ale Zbysław ma tendencję do poświęcania zbyt wiele czasu na pracę i zaniedbuje inne dziedziny życia. I dopiero, gdy rodzina zacznie zwracać uwagę na jego postępowanie, to zacznie zmieniać swoją postawę.

Choć Zbysław nie jest typowym samotnikiem, to jednak nie zbyt chętnie spędza wolny czas wśród znajomych osób. Nie ma zbyt wielu przyjaciół i nie dąży do nawiązywania nowych znajomości. Również w życiu miłosnym, Zbysław nie wykazuje większego zainteresowania kobietami. Nie poszukuje partnerki na stałe i raczej skłania się ku krótkim miłostkom. Dopiero w późniejszym wieku po osiągnięciu pewnej stabilizacji życiowej, zaczyna szukać partnerki do stworzenia stałego związku. A gdy spotka wybrankę swojego serca, to gotowy jest do zachowania pełnej wierności wobec partnerki. Potrafi stworzyć związek oparty na prawdziwej miłości oraz szacunku.

Ciekawostki

Imię to pojawiło się w Polsce w XIII wieku, a dokładnie w 1254 roku.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.