Imieniny Zdzisława

👨 Zdzisław ♂️

Do najbliższych imienin Zdzisława zostało 126 dni, czyli 4 miesiące i 3 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Zdzisław obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 28 listopada (czwartek) i 29 stycznia (środa).

Pochodzenie imienia

Zdzisław to imię słowiańskie, złożone z dwóch członów: Zdzie (Zdzi-) ("uczynić, zdziałać, zrobić") i -sław ("sława").

Charakterystyka osób noszących imię Zdzisław

Zdzisław to mężczyzna, który nie lubi znajdować się w centrum zainteresowania otoczenia. Jest typowym indywidualistą, wyróżniającym się z tłumu przeciętnych ludzi. To także niezależna dusza, która wędruje swoimi ścieżkami. Nie lubi podejmować decyzji pod wpływem otoczenia i nieraz ucieka od wszelkich prób zdominowania jego woli. Jest również inicjatorem różnych działań i należy do altruistów. Chętnie angażuje się we wszelkie działania i należy przyznać, że jest lokalnym działaczem.
Zdzisław lubi spędzać czas w samotności i niechętnie nawiązuje nowe znajomości. Należy przyznać, że wybiórczo traktuje przyjaciół i nie każdy ma szansę na zyskanie jego zaufania. Z dystansem podchodzi do wszelkich relacji międzyludzkich i często sprawia ważenie zamkniętego w sobie. Żyje we własnym świecie i nie przejmuje się żadnymi problemami. Choć czerpie z życia każdą przyjemność, to dużą wagę przykłada również do rozwoju osobistego. Posiada wszechstronne zainteresowania oraz dobrze rozwiniętą inteligencję. Uwielbia poświęcać czas swoim zainteresowaniom, choć nie ucieka od kontaktów z najbliższymi. Wzbudza powszechne zainteresowanie, ale on woli skupić się na rozwoju osobistym niż uczestniczyć w imprezach. W życiu dąży do jasno określonego celu i raczej mało kto wie o jego marzeniach.
W pracy zawodowej, Zdzisław poszukuje stanowiska, które gwarantuje swobodę działania. Nie lubi podporządkowywać się innym i cóż, taka postawa może wywoływać różne konflikty. Zdzisław ma szansę na odniesienie sukcesu, ale nie przechwala się swoimi zaszczytami. To mężczyzna, który może pochwalić się licznymi sukcesami, lecz zazwyczaj nikt nie jest świadomy jego osiągnięć.
W życiu uczuciowym, Zdzisław poszukuje kobiety, która zaakceptuje jego charakter oraz podejście do życia. Pragnie zachować wolność, dlatego początkowo nie ma szans na poważniejszy związek. Zdzisław unika towarzystwa kobiet, choć jego tajemnicza aura przyciąga zainteresowanie pań. Nie dąży do stabilizacji uczuciowej i raczej preferuje szalone romanse niż ustabilizowane życie miłosne.

Ciekawostki

Imię to pojawiło się w XII wieku, w następujących formach: Zdziesław i Zdzisław. Od imienia tego pochodzi nazwa miejscowa Zdzieszowice.

Data imienin, która pojawia się w kalendarzach, ale rzadziej jest obchodzona.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.