Imieniny Zenona

👨 Zenon ♂️

Imieniny Zenona były 13 dni temu.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Zenon obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 9 lipca (wtorek), 22 grudnia (niedziela) i 23 czerwca (poniedziałek).

Pochodzenie imienia

Zenon to imię męskie pochodzenia greckiego, powstałe jako forma skrócona greckich imion złożonych typu Zenodoros, Zenodotos, oznaczających "dar Zeusa".

Charakterystyka osób noszących imię Zenon

Zenon to człowiek o niezwykłej mądrości życiowej. Nie marnuje życia na przyjemności, lecz każdą chwilę taktuje jako okazje do zdobycia doświadczenia życiowego. Z natury jest spokojny oraz opanowany, dlatego zazwyczaj nikt ani nic jest w stanie wyprowadzić go z równowagi. Zenon jest wyjątkowo cierpliwy i wyrozumiały. Nie jest zamknięty w sobie i raczej prezentuje sobą otwartą postawę. Raczej jest tolerancyjny i nie kieruje się w życiu pochopną oceną. Należy przyznać, że lubi rywalizację i chętnie bierze udział w różnych dyskusjach.

Choć jest spokojny i cichy, to wzbudza powszechnie sympatię. Zenon uwielbia spędzać czas w gronie najbliższych znajomych, szczególnie, że jest darzony przez nich szacunkiem. Często stawiany jest jako autorytet, lecz on nie lubi znajdować się w centrum uwagi otocznia. Zenon jest wiernym przyjacielem, zawsze gotowym do niesienia bezinteresownej pomocy. To urodzony altruista o szlachetnym sercu i krystalicznej duszy. Chętnie angażuje się w społeczne akcje. W życiu kieruje się rozsądkiem, choć bierze również pod uwagę głos serca. Potrafi dokonać trafnej oceny sytuacji i zazwyczaj podejmuje odpowiednie decyzje.

W życiu zawodowym, Zenon dobrze czuje się na stanowiskach wymagających pracy umysłowej. Jest kreatywny i twórczy, dlatego jego pomysły traktowane są z największą powagą. Ma szansę na odniesienie dużego sukcesu, lecz przez wrodzoną skromność, nie lubi przechwalać się swoimi osiągnięciami. Posiada ciekawe zainteresowania i dużo czasu poświęca swoim pasjom. Nieraz otocza się ulubionymi książkami i cóż należy do osób, które chętnie uczestniczą w życiu kulturalnym.

W miłości, Zenon poszukuje kobiety, która wyróżnia się ponadprzeciętną inteligencją oraz dobrocią serca. Nie angażuje się w krótkie romanse, lecz już od wczesnych lat marzy o własnym gnieździe rodzinnym. Szybko dąży do stabilizacji uczuciowej i okazuje się doskonałym mężem oraz kochającym ojcem. Wielką wagę przykłada do spraw rodzinnych i przejmuje się problemami najbliższych. Kobieta, która zdecyduje się na związek z Zenonem, może być pewna, że to odpowiedni mężczyzna do stworzenia rodziny pełnej miłości i ciepła.

Patron imienia

Patronem imienia jest Zenon, męczennik z Aleksandrii. Należał do garstki żołnierzy, którzy chcieli uratować chrześcijan przed męczeńską śmiercią. W nowym Martyrologium Rzymskim wspomina się ich 1 czerwca, gdyż tę datę podają starożytne teksty etiopskie.

Ciekawostki

Imię to nosiło wielu starożytnych filozofów, np. Zenon z Elei, uczeń Parmenidesa, twórca dialektyki. W Polsce imię zostało przyjęte jako Zenon.

Daty imienin, które pojawiają się w kalendarzach, ale rzadziej lub bardzo rzadko są obchodzone.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.