Imieniny Zenony

👩 Zenona ♀️

Do najbliższych imienin Zenony zostało 156 dni, czyli 5 miesięcy i 3 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Zenona obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 22 grudnia (niedziela) i 23 czerwca (poniedziałek).

Pochodzenie imienia

Imię to jest żeńskim odpowiednikiem imienia Zenon. Zenona jest greckim imieniem teoforycznym, zawierającym imię Zeus w formie Dz-n.

Charakterystyka osób noszących imię Zenona

Jaka jest Zenona? To kobieta, która stawia na pierwszym miejscu dobre relacje z innymi. Jest bardzo towarzyska i lubi otaczać się mądrymi oraz doświadczonymi życiowo osobami. Sama wyróżnia się mądrością oraz spokojnym charakterem. Dużą wagę przykłada do rozwoju osobistego i bywa, że całe życie poświęca na naukę. Posiada liczne uzdolnienia, które sprawiają, że Zenona nigdy nie ma wolnego czasu dla siebie. Jednak ona nie narzeka z tego powodu, lecz dalej dąży do pogłębiania swoich zainteresowań.

Już od wczesnych lat odznacza się dojrzałością psychiczną. I tak jak niektórzy korzystają z młodości i czerpią z życia przyjemność, to ona traktuje młode lata, jako szansę na wzbogacenie swojego doświadczenia życiowego. Często zadziwia otoczenie swoją wiedzą i dlatego tak chętnie proszona jest o dobre rady lub wskazówki. Zenona jest typową tradycjonalistką, która twardo stąpa po ziemi. Zawsze słucha się głosu rozsądku i nie decyduje pod wpływem chwili. Uważa, że serce nie jest najlepszym doradcą, więc tylko rozum pozwala na podjęcie odpowiednich kroków.

Zenona odznacza się wielką pewnością siebie. Wierzy w swoje możliwości i zna swoją wartość. Nigdy nie marnuje sił na mało znaczące czynności, lecz poświęca się na zdobywanie szczytów. Jest przy tym bardzo wytrwała i tam, gdzie inni rezygnują, tam ona dąży uparcie do celu. A jej postawa wzbudza powszechny szacunek oraz podziw otoczenia. Nieraz stawiana jest jako wzór do naśladowania, ale ona nie lubi znajdować się w centrum zainteresowania. Jednak należy przyznać, że w każdej sytuacji wyznaje określone wartości moralne i woli mieć czyste sumienie niż zysk na koncie.

Zenona ma dużą szansę na osiągnięcie sukcesu, zwłaszcza, że potrafi wykorzystać swoje umiejętności. Również ma pewne zdolności przywódcze i potrafi objąć władzę. Jednak nie narzuca nikomu swojego zdania i zazwyczaj bierze pod uwagę zdanie innych. Dlatego można stwierdzić, że jest mądrą liderką, która potrafi osiągnąć zamierzony cel.

Również w miłości, kieruje się zdrowym rozsądkiem. Nie należy do kobiet, które szybko tracą głowę dla mężczyzny, ale potrzebuje dłuższego czasu zanim zdecyduje się na pogłębienie relacjo damsko-męskiej. Najczęściej poszukuje mężczyzny, który wyróżnia się mądrością oraz trzeźwym poglądem na życie. Nie stworzy szczęśliwego związku z lekkoduchem, bowiem woli wieść dość rutynowe życie niż pełnie niespodzianek. Jednak należy przyznać, że jest wierna oraz lojalna i potrafi zadbać o potrzeby partnera. I cóż, to ona jest niekwestionowanym autorytetem w domu.

Ciekawostki

Imię to oznacza osobę, która jest darem od Zeusa, czyli „boskim darem”.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.