Imieniny Zuzanny

👩 Zuzanna ♀️

Do najbliższych imienin Zuzanny zostało 18 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Zuzanna obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 6 lipca (sobota), 11 sierpnia (niedziela) i 24 maja (sobota).

Pochodzenie imienia

Zuzanna to imię biblijne pochodzenia hebrajskiego. W języku hebrajskim oznacza „lilię”, zaś w języku arabskim tak nazywany jest kwiat lotosu.

Charakterystyka osób noszących imię Zuzanna

Zuzanny to kobiety pewne siebie, które znają swoją wartość. Nie należą do lękliwych osób i odważnie kroczą przez życie. Nie poddają się w przypadku porażki, ale z każdej klęski wyciągają trafne wnioski. Nie popełniają podobnych błędów i dzięki temu potrafią osiągnąć spektakularny sukces.
Zuzanny posiadają wrażliwą duszę, która pomaga im na wczuwanie się w sytuacje innych osób. To kobiety o bardzo dobrze rozwiniętej inteligencji emocjonalnej, zazwyczaj kierujące się tzw. szóstym zmysłem. Zuzanny to wulkany energii, które nie potrafią bezczynnie spędzać czasu. Zawsze znajdują sobie twórcze zajęcie i dążą do rozwoju osobistego. Ale Zuzanny wyróżniają się także zmiennym nastrojem, który może przyczynić się do porzucenia planów. W przypadku gorszego dnia poszukują samotności i biada tej osobie, która zakłóci im spokój.
Zuzanny znane są z wartości moralnych i etycznych. W życiu kierują się sprawiedliwością oraz uczciwością i nigdy nie posuną się do kłamstwa. To wierne i lojalne przyjaciółki, stawiające na pierwszym miejscu dobro najbliższych. Zuzanny mają wobec siebie wysokie wymagania i zawsze dążą do perfekcyjnego wykonania zadania, lecz nie kosztem innych osób.
Zuzanny słyną ze swojej zaradności życiowej. Nie muszą martwić się o swoją przyszłość, gdyż zawsze znajdą sposób na ustabilizowanie swoich spraw finansowych. Zazwyczaj mają świetne pomysły, które bardzo chętnie realizują, co prawie zawsze przyczynia się do osiągnięcia sukcesu.
Zuzanny dużą wagę przykładają do wyglądu zewnętrznego i zawsze mają idealną fryzurę lub makijaż. Uwielbiają przebywać w męskim towarzystwie i gdy znajdują się w centrum uwagi, to czują się dowartościowane. Zuzanny lubią podkreślać swoją kobiecość i nawet w domu prezentują się olśniewająco. W życiu uczuciowym szukają pewnej stabilizacji, lecz nie dążą do szybkiego założenia rodziny. Wobec mężczyzn mają określone wymagania i poszukują przede wszystkim zaradnych życiowo partnerów. Zuzanny to dobre przyjaciółki i wierne towarzyszki życia, lecz pod warunkiem, że mężczyzna wyjątkowo zadba o ich potrzeby.

Patron imienia

Patronką imienia jest Zuzanna, męczennica rzymska. W VI wieku powstała legenda dotycząca świętej i jej bogobojnego życia zakończonego męczeńską śmiercią. Według podania, Zuzanna była córką kapłana Gabiniusza, bratanicą papieża Kajusa oraz krewną Dioklecjana. Została skazana na śmierć za odrzucenie ręki cesarskiego syna. Święta wspominana jest 1 sierpnia.

Ciekawostki

Pierwsze informacje o tym imieniu pojawiły się w Polsce w 1265 roku, w następujących formach: Zuzanna, Żużanna, a także pochodnych: Zanna, Żanna, Zanka, Zańka, Zużka, Zuchna, Oszka.

Daty imienin, które pojawiają się w kalendarzach, ale rzadziej lub bardzo rzadko są obchodzone.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.