Imieniny Zygfryda

👨 Zygfryd ♂️

Do najbliższych imienin Zygfryda zostały 93 dni, czyli 3 miesiące i 1 dzień.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Zygfryd obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 22 sierpnia (czwartek), 27 listopada (środa) i 15 lutego (sobota).

Pochodzenie imienia

Zygfryd to imię pochodzenia germańskiego, z pierwszym elementem sigi- oznaczającym 'zwycięstwo' i drugim członem -frid 'pokój'. Germańskie słowo Sigfrid znaczy 'tworzący pokój przez zwycięstwo'.

Charakterystyka osób noszących imię Zygfryd

Zygfryd to mężczyzna, który wyróżnia się honorowym oraz sprawiedliwym postępowaniem. W życiu kieruje się jasno określonymi zasadami i dużą wagę przykłada do wartości moralnych. Zygfryd zawsze zachowuje się odpowiednio do sytuacji i cóż, odznacza się wyszukanymi manierami. Chętnie otacza się pięknymi przedmiotami zwraca uwagę na elegancki ubiór.

Zygfryd to przede wszystkim artystyczna dusza, która uwielbia angażować się w twórcze oraz kreatywne działania. Nie jest typem imprezowicza, lecz każdą chwilę życia poświęca na zdobywanie doświadczenia. Zygfryd odznacza się wszechstronną wiedzą oraz niebanalnymi zainteresowaniami. Nie ogranicza się do jednej dziedziny wiedzy, lecz poszukuje różnych dróg rozwoju osobistego. Chętnie wybiera się w dalekie podróże, lub spędza czas w kinie i teatrze. Lubi przebywać w kulturalnych miejscach i cóż, otacza się również mądrymi osobami o podobnym do niego charakterze.

W życiu zawodowym, Zygfryd wyróżnia się sumiennością oraz odpowiedzialnością. Zawsze perfekcyjnie wykonuje powierzone jemu zadania i niczego nie odkłada na później. Chętnie pracuje w grupie i zdarza się, że stawiany jest jako wzór do naśladowania. Zygfryd ma ogromną szansę na odniesienie sukcesu, szczególnie, że posiada jasno określony cel zawodowy. Chętnie zajmuje kierownicze stanowiska i spełnia się w roli lidera. Niestety, ale Zygfryd ma tendencję do pedantyzmu i perfekcjonizmu. Również może narzucać innym własną wolę, nie zważając na odmienne poglądy lub postawy. Jest typowym tradycjonalistą, który niechętnie zmienia swoje poglądy. I dlatego tak często broni swojego zdania, choć może być błędne lub utopijne.

W miłości, Zygfryd poszukuje kobiety, która wyróżnia się zmysłowością oraz tradycjonalnymi poglądami. Chętnie spędza czas w kobiecym gronie, bowiem jego urok osobisty oraz wyjątkowe maniery przyciągają niewieście serca. Choć wydaje się, że jest dość kochliwy to nie każda pani zdobędzie jego serce. I potrzebuje dość długiego czasu na sformalizowanie związku, bowiem młodość poświęca na robienie kariery lub spełnianie marzeń.

Patron imienia

Patronem imienia jest Zygfryd (Zyfrid), biskup Carpentras. Zygfryd sprawował władzę w diecezji między 451 a 517 rokiem. Gdy Zygfryd miał trzydzieści lat, obrano go biskupem w Carpentras, dokąd udał się z błogosławieństwem Cezarego. Postawił trzy kościoły w Venasque. Gdy zmarł, to jego relikwie przeniesiono do Carpentras.

Ciekawostki

Imię to pojawiło się w Polsce w czasach średniowiecza. Obecnie imię to występuje na Śląsku.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.