Imieniny Zyty

👩 Zyta ♀️

Do najbliższych imienin Zyty zostało 336 dni, czyli 11 miesięcy i 1 dzień.

Zyta obchodzi swoje imieniny najczęściej 27 kwietnia (niedziela)

Pochodzenie imienia

Imię Zyta wywodzi się z języka włoskiego i pochodzi od słowa zita, oznaczającego ‘dziewczynę’.

Charakterystyka osób noszących imię Zyta

Zyta to kobieta, która lubi znajdować się w centrum uwagi otoczenia. Bywa, że jest również indywidualistką, ceniąca osobistą wolność. Lubi wyróżniać się z tłumu i dlatego nie można zarzucić jej konformizmu lub braku własnego zdania. W życiu kieruje się jasno określonymi zasadami, które opierają się na wartościach moralnych. Jest przy tym bardzo energiczna i bywa, że wprawia w ruch całe otoczenie.

Zyta jest duszą towarzystwa i choć nie zawsze zgadza się z innymi, to lubi przebywać w gronie znajomych. Jest dość uparta i często wierzy bezkrytycznie w swoje poglądy. Lubi słowne rozgrywki, dlatego tak chętnie udziela się we wszelkich dyskusjach. Potrafi odważnie bronić swojego zdania i dlatego czasami wpada w najróżniejsze konflikty. Jednak nie przejmuje się opinią otoczenia, więc postrzegana jest jako uparta indywidualistka.
Jednak należy przyznać, że posiada empatyczne serce. Lubi pomagać innym i chętnie udziela potrzebującym dobrych rad. Wyróżnia się niespotykaną mądrością i choć nie zwraca aż tak dużej uwagi na swój rozwój osobisty, to jednak może pochwalić się wyjątkową wiedzę. Potrafi rozgraniczyć wszystkie dziedziny życia i nie rezygnuje z własnych potrzeb.

Choć postrzegana jest jako tradycjonalistka, to jednak z natury jest marzycielką. Lubi bujać w obłokach i często żyje w świecie fantazji. Marzy o wielkich sukcesach lub o rycerzu na białym koniu, więc bywa, że nie zwraca uwagi na przeciętnych mężczyzn. Zna swoją wartość i wie, że tylko wyjątkowy mężczyzna zdobędzie jej serce.
W pracy zawodowej, wyróżnia się pracowitością oraz sumiennością. Chętnie wywiązuje się ze swoich obowiązków i raczej nie ucieka od odpowiedzialności. Lub i rywalizację i dlatego dąży do osiągnięcia celu. Zazwyczaj jest bardzo ambitna i cóż, nie każde stanowisko odpowiada jej aspiracjom. Chętnie zdobywa szczyty i dlatego może pochwalić się kolekcją sukcesów.

W miłości poszukuje idealnego mężczyzny. Nie każdy mężczyzna zdobędzie jej serce, zwłaszcza, że jest dość wymagającą w sprawach intymnych. Choć marzy o księciu prosto z bajki, to jednak nie gardzi oznakami zainteresowania. Zdarza się, że wpada w wir krótkich miłostek i dopiero, gdy na swojej drodze życia spotka wymarzonego partnera, to postanawia ustabilizować swoje życie. Potrafi stworzyć szczęśliwy związek oparty na miłości oraz wierności. Zyta należy do bardzo atrakcyjnych kobiet, które swoim wyglądem oraz osobowością przyciągają zainteresowanie ze strony panów. Ale, gdy jest zakochana, to nikt innych oprócz jej wybranka nie istnieje. Kocha całym sercem i zdarza się, że może być bezpodstawnie zazdrosna.

Patron imienia

Patronką imienia jest Święta Zyta, żyjąca w XIII wieku, patronka miasta Lukka we Włoszech oraz gospodyń domowych, pomocnic domowych i służących. Według źródeł przez ponad 40 lat była służącą u jednej z rodzin w Lukce. W 1696 roku została kanonizowana przez papieża Innocentego XII. W ikonografii Święta Zyta jest przedstawiana w skromnym stroju, z pękiem kluczy, czasem ma trzy bochenki chleba lub pęk kwiatów, które zamieniają się w chleb, albo książeczkę do nabożeństwa.

Ciekawostki

Według pewnej teorii, imię to powstało od skrócenia łacińskiego imienia Felicyta.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.